A három legnagyobb hasznossággal rendelkező kriptotoken

Mivel ma már több ezer kriptovaluta létezik, és minden nap jelennek meg újak, nehéz kiigazodni ebben a rengetegben, és megtalálni, hogy melyek azok, amelyek valódi értéket képviselnek, és melyek azok, amelyek hamarosan feledésbe merülnek. A figyelemfelkeltő névvel rendelkező és alacsony token árakkal csábító, de kevés hasznossággal rendelkező új kriptók tucatjai jelennek meg ma is. Ahhoz, hogy megtaláljuk a hosszú távon valóban tartósan fennmaradó kriptovalutákat, keressünk olyan speciális projekteket, amelyek valódi hasznosságot kínálnak, innovatív megoldásokat építenek, és segítenek a valós problémák megoldásában. Íme három kriptopénz, amely pontosan ezt teszi: Stellar, Chainlink és Everlodge.

Stellar

Stellar

A Stellar egy 2014-ben indított kriptoprojekt, amelynek célja, hogy a magánszemélyek számára egyszerűbbé és olcsóbbá tegye a határokon átnyúló pénzküldést. A blokkláncon Lumensnek nevezett tokent különböző fiatvalutákkal lehet megvásárolni, majd a Stellar hálózaton keresztül elküldeni valakinek egy másik országba, majd átváltani a címzett hazai valutájára. A tranzakciók olcsók és másodpercek alatt lebonyolíthatók.

Ez jelentős előrelépés a hagyományos pénzátutalási szolgáltatásokon keresztül történő pénzküldéshez képest. A Stellar hálózat használatával a szegényebb országokban kevés pénzből élők számára a közvetítőknek fizetett díjak mellőzése által a megtakarított pénzösszegeknek jelentős hatása lehet.

A Stellar már partnerséget kötött az IBM-mel és a MoneyGrammal is, ami tovább növeli legitimitását. Mi több, a Stellar Development Foundation, a Stellar fejlesztését irányító nonprofit szervezet okos szerződéseket is fejleszt a platformon, ami a funkcionalitás bővítését hivatott növelni.

chainlink

Chainlink

A legtöbb kriptovaluta támogató már felismerte, hogy az okos szerződések hosszú távon a kriptoszektor egyik legfontosabb felhasználási területe lesznek. De van egy probléma. A blokklánc alapú okosszerződések korlátozottak mindaddig, amíg nem tudnak külső adatforrásokhoz hozzáférni. Itt jön a képbe a Chainlink.

A Chainlink egy úgynevezett orákulum, amely összeköti a blokkláncokat a külvilággal azáltal, hogy egy addicionális infrastrukturális rétegként működik az Ethereumhoz hasonló okosszerződés platformok és a külső adatforrások között, így megbízható, valós idejű adatokkal látja el őket. A Chainlink például részvények, árucikkek, valuták vagy kriptovaluták árfolyamát biztosíthatja egy okosszerződés számára. Még arra is használható, hogy az okosszerződéseket pontos időjárási információkkal lássa el.

Ez több szempontból is fontos. A decentralizált pénzügyek növekedésével a részvényekre, valutákra vagy akár más kriptovalutákra vonatkozó megbízható árinformációk megléte fontos ahhoz, hogy az olyan dolgokon alapuló okosszerződések, mint a határidős ügyletek, megfelelően kerüljenek végrehajtásra. Ahogy egyre több pénz áramlik az okosszerződés platformokon keresztül, a megbízható és biztonságos adatok megléte kulcsfontosságú lesz. Az olyan okosszerződés protokollok, mint az Aave, a Fantom és a Sushi már most is használják a Chainlink adatbetáplálását.

Ahogy világszerte egyre több vállalat és szervezet kezdi el alkalmazni a blokklánc technológiát, egyre fontosabbá válik, hogy ezek a blokkláncok megbízható információkat szolgáltassanak olyan változókról, mint az időjárási viszonyok vagy az Internet-of-Things-képes eszközökből származó adatok, és akár segíthetnek abban is, hogy ne csak a pénzügyi szektor, hanem teljesen más területek, például az ipari szektor is felfedezze a blokklánc kínálta alkalmazási lehetőségeket.

everlodge

Everlodge

A Stellar és a Chainlink mellett egy másik kriptovaluta, amelyben a szakértők szerint nagy potenciál van, az Everlodge. A globális ingatlanpiac jelenleg 280 milliárd dollárt ér, és ennek következtében a befektetők mindenhol megpróbálnak belépni erre a piacra.

Mégsem könnyű dolog ez, mivel a legtöbb ingatlan már több millió dollárba kerül. Az Everlodge révén mindez azonban meg fog változni, mivel a platform digitalizálja, majd NFT-ként tokenizálja a ingatlanok értékét. Ezáltal egy 5 000 000 dollár értékű ingatlant például 50 000 darab, egyenként 100 dollár értékű darabra tud felosztani, amelyet egyenként NFT-k testesítenek meg. Az Everlodge által így bárki diverzifikálhati ezzel a lehetőséggel a portfólióját.

A felhasználók saját vagyonuk felett rendelkeznek, és saját privát kulcsaik maguk tárolják. Ezekkel az NFT-kel másodlagos piactereken vagy bármely harmadik feles ERC-20 kompatibilis piacon lehet kereskedni.

Ahogy az ingatlanok értéke növekszik, úgy emelkedik az NFT értéke is. Ha az ingatlant bérbe adják, az NFT tulajdonosok passzív jövedelemhez juthatnak.
Az ELDG a kormányzásra használt natív token, és bárki tovább növelheti az eszközei értékét, ha részt vesz a staking folyamatában. Jelenleg az Everlodge projekt az előértékesítés 7. szakaszában tart, és a kriptót 0,025 dollárért kínálják.

A szakértők szerint a projekt natív tokenje, az ELDG a közeljövőben komoly értéknövekedést fog elérni. Az Everlodge ökoszisztéma továbbá kínál hitelnyújtási lehetőségeket, valamint egy hűségprogramot, amit Rewards Club néven ismernek. Emellett a platform egyedülálló vállalkozási lehetőségeket is kínál majd felhasználói számára.

További információkat az Everlodge előértékesítéséről itt találhatsz:

Weboldal: https://www.everlodge.io/
Telegram: https://t.me/everlodge

***Figyelem! Fenti írásunk egy támogatott vendégtartalom. A BitcoinBázis szerkesztősége semmilyen formában nem vállal felelősséget a leírtakért és fokozott óvatosságra inti minden Olvasóját az extrém kockázatos kriptovaluta, CFD, token, metaverse, DeFi, play-to-earn és ICO/STO/SAFT befektetések kapcsán. Egyéni kutatás és az állítások alapos ellenőrzése maximálisan javasolt. Kereskedj, invesztálj és játssz felelősségteljesen.***