A Közép-afrikai Köztársaság a föld és a természeti erőforrások tokenizálására készül

A Közép-afrikai Köztársaság tervbe vette, hogy tokenizálja földterületeit és természeti eszközeit. Az ország vezetői azt szeretnék elérni, hogy blokklánc-projektjei körül nagyobb legyen  az elfogadottság.

Az X-en (Twitter) tett bejelentés szerint az ország kiterjeszti Sango blokklánc-projektjének hasznosságát az állampolgárság megszerzésére, a földtulajdonra és a különféle befektetésekre.

Az innováció elindult és az ország elindította a Sango projektet. Ennek keretében egy kriptosziget létrehozására szólított fel a metaversumban. A Közép-afrikai Köztársaság az egyik leginkább kripto-barát ország. El Salvador után a második ország volt, amely legalizálta a bitcoint (BTC).

Bár a törvényt visszavonták, az új fejlemények azt mutatják, hogy a vezető eltökélten támogatja a digitális eszközök ügyét, mivel igyekszik diverzifikálni a gazdaságot.

Az ország törvényhozása egyhangú szavazással fogadta el a törvényt, hogy kiterjessze a “pénzügyi felhatalmazás új korszakaként a blokklánc technológián keresztül” leírt blokklánc-projektjük hatókörét.

A törvény arra késztetné a befektetőket, hogy elmélyüljenek a gazdaságban, platformot teremtve az állampolgárok és a külföldiek számára, hogy engedélyeket szerezzenek a mezőgazdaság, a kereskedelem, a föld és az erőforrások kiaknázására.

A nyilatkozat szerint, amint a magánszemélyek és a vállalkozások licenceket szereznek, “zökkenőmentesen működhetnek a Sango platformon, kihasználva a blokklánc képességeit”.

A tervben szerepel a külföldiek vízumkérelme az állampolgársági programban. Az egész program a kérelmezőknek 60 000 dollár értékű Sango-ba kerül. Tervei között szerepel más kriptovaluták átvétele is, hogy egy Web3 központot hozzon létre a kontinensen.

Afrika ígéretes web3 projektjei

Bár a Közép-afrikai Köztársaság bíróságai korábban már döntöttek a föld és más vagyontárgyak tokenizálása ellen, a kormány legújabb lépései a más országokból merített inspirációval az elfogadást kívánják előmozdítani.

Eddig Nigéria mutatott utat a blokklánc bevezetésének az országban. A nigériai Központi Bank digitális valutájának (CBDC), az e-naira-nak az elindítása felcsillantotta a reményt, hogy egyensúlyt teremt az instabil kriptoregulációs politikájában.

Nigéria most legalizálta a digitális eszközöket, mint tulajdont a 2023-as pénzügyi törvény módosításával, amely lehetővé teszi az adózást. Mindezek ellenére az e-naira elfogadása továbbra is alacsony maradt, miközben a Központi Bank új rendszereket dobott be az elfogadás ösztönzésére.

Számos csapat indított blokklánc-alapú projekteket az egyetemek és a piacok körül. Ezek célja, hogy új demográfiai csoportokra is kiterjesszék az elfogadás körét.

A közelmúltban az ország bemutatta azokat a terveket, amelyek szerint blokklánc-alapú igazolásokat állítanak ki a Nemzeti Ifjúsági Szolgálat (NYSC) programot teljesítő diplomásoknak. Ezzel a  hamisítás problémáit szeretnék kiküszöbölni, amelyek évtizedek óta sújtják a rendszert.