Hatalmasat lehet kaszálni néhány gagyi mémcoinnal

A mémcoinokkal kereskedők, spekulálók új őrületet találtak magukat ezekben a napokban. Szándékosan gagyi módon megrajzolt hírességeken és ismert embereken alapuló, Solanán futó mémcoinok csábítják most a befektetőket. Vannak olyan újonnan bevezetett mémcoinok, mint a Jeo Boden vagy a Danold Tromp, amelyek 174900%-ot illetve 59900%-ot emelkedtek árfolyamukban az elindulásuk után.

A mémcoinok komoly hasznot hozhatnak, de nagy kockázattal is járnak

Volt olyan kereskedő, aki arról posztolt március hatodikán az X-en, hogy 260 dolláros befektetéséből 42000 dollárt keresett két nap alatt. Mindössze annyit tett, hogy 11,73 millió Jeo Boden tokent vásárolt, majd március hetedikén már aról írt, hogy 165185%-os hozamnál jár. Akkor még csak 3 millió tokent adott el az összesből. Maga a BODEN ticker alatt futó Jeo Boden token március negyedikén indult el 20 ezer dolláros piaci kapitalizációval. Azóta viszont volt amikor 40 millió dollár környékére is eljutott, most a cikk írásakor 23 millió dollár környékén van a kapitalizáció. Mindezt úgy, hogy nincs sem hivatalos fejlesztője, terve vagy bármilyen hasznossága.

Ez a mémcoin, amely az amerikai elnök, Joe Biden gagyin megrajzolt figurájára építette fel magát, valószínűleg a 2012-es Spooderman mémformátumból merített ötletet. És bőven indultak márciusban ilyen tokenek, így a Berik Obema, a Mechael Seylor vagy az Androo Tete. Volt olyan token, ami nem ért el akkora sikereket, de volt amelyik szintén nagyot villantott. Így a DANOLD ticker alatt futó Danold Tromp tokenje 15 ezer dolláros piaci kapitalizációval indult március hatodikán, aztán március hetedikén már 15 millió dollárnál járt. Persze azóta már bedőlt az árfolyam, de volt egy kifejezetten nagy csúcspont. Míg a komolyabb befektetők a mémcoinokat csak hülyeségnek tartják, a kriptofanatikusok a potenciálisan kiemelkedő hozamok lehetőségét látják bennük a kereskedésre. Persze tisztában kell lenni a komoly kockázattal, amit az előbb említett mémcoinok is megmutatnak.