A Telegram feje is felszólalt az orosz kriptotilalom ellen

A Telegram vezérigazgatója, Pavel Durov szerint az Orosz Központi Bank kriptotilalma csak a csalók és az illegális kriptobányászok számát növelné.

Ahogy azt korábban megírtuk, az Orosz Központi Bank néhány napja egy a kriptovaluták szabályozásáról szóló nyilatkozatot tett közé, amely szerint az állami intézmény az egész országban betiltaná a kriptók használatát. A tilalom ellen a bányászok és kriptoközösség tagjai mellett már ellenzéki politikusok felléptek, most pedig a Telegram feje kritizálta az orosz szabályozást.

A tilalom csak az illegális kriptobányászok és kriptotulajdonosok számát növelné

Pavel Durov, az egyik legnépszerűbb üzenetküldő platform vezérigazgatója szerint az orosz tilalom nem csak hogy megakadályozná a blokklánctechnológia fejlődését az országban, hanem más ágazatokat is tönkretenne. Durov elmondta:

“A tilalom kétségtelenül le fogja lassítani a blokklánctechnológia fejlődését. Ezek a technológiák számos emberi tevékenység hatékonyságát és biztonságát javítják, a pénzügyektől a művészetekig.”

A vezérigazgató hozzátette, hogy a tilalom az ország kriptoszektorának jelenleg is fejlesztett projektjeit is tönkretenné, ezzel együtt pedig a csalók és az illegális kriptobányászok száma is nőne.

“A kriptovaluták szabályozása minden pénzügyi hatóság részéről természetes. Az Orosz Központi Bank viszont azzal, hogy a kriptovaluták teljes betiltását javasolja, a csecsemőt a fürdővízzel együtt öntené ki. Egy ilyen tilalom valószínűleg nem fogja visszaszorítani a kriptotulajdonosok és kriptobányászok számát, ellenben véget fog vetni az ezen a területen működő legális projekteknek.”

Durov véleményével Leonyid Volkov, az egyik orosz ellenzéki párt kabinetfőnöke is egyetértett. A politikus elmondta: “A kormány nagyon megnehezítheti a kriptotőzsdék tranzakcióit, ami azt jelenti, hogy meg fognak jelenni a közvetítő szolgáltatások, amelyek a tranzakciókat külföldi joghatóságokon keresztül fogják végrehajtani. Igen, a tranzakciós költségek emelkedni fognak.”

Kína és Nigéria kriptotilalma is megbukott

A kínai kriptotilalom után most hamarosan Oroszországban is betilthatják a kriptovaluták használatát. Kínában a szabályozás bevezetése után a bányászok és a kriptovállalatok tömeges kivándorlására került sor, leginkább Kazahsztán és az USA felé. Ennek ellenére december végén a jelentések szerint a bitcoin bányászok 20%-a még mindig Kínából működött, ami csak tovább erősíti Durov kijelentését, miszerint a tilalom csak az illegális bányászok számát növelné.

Kína mellett Nigéria állami bankja is arra szólította fel a pénzintézeteket, hogy semmilyen szolgáltatást ne nyújtsanak a kriptovállalatoknak. A tilalom ellenére az afrikai ország továbbra is uralja a régió peer-to-peer kriptokereskedelmét, mivel a felhasználók most közvetlenül egymás között bonyolítják le a tranzakciókat, így megkerülve a kormányzati szabályozást.