A Telegram Web3-as szolgáltatások bevezetését tervezi

Pavel Durov, a Telegram alapítója A TON rendszer sikerein felbuzdulva maga is online aukciók megrendezését tervezi.

Az elkaszált TON projekt

A Telegram több éven keresztül dolgozott azon, hogy egy saját blokklánc alapú fizetőeszközt hozzon létre. A TON projektet már a kezdetekben is nagy érdeklődés övezte, már az első Gram token kibocsátása előtt is 1,7 milliárd dollár gyűlt össze a befektetőktől. Az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet azonban elkaszálta a kibocsátást és végül a Telegramnak el kellett engedni az egész projektet.

Szerencsére a TON hálózat nem lett a enyészeté, mivel egy lelkes fejlesztői csapat folytatta a nyílt forráskódú rendszer fejlesztését. Ennek köszönhetően nemrég egy rendkívül sikeres online aukciót sikerült összehoznia a csapatnak a TON hálózatán. Az aukción a több mint 2000 domain és wallet kelt el sikeresen. A vevők sok esetben hatalmas összegeket fizettek, például a Wallet.ton körülbelül 260000 dollárért, míg a casino.ton 244000 dollárért cserélt gazdát.

Az egyedi felhasználónevek lehetnek a következő NFT-k

Durov a saját Telegram csatornáján írta meg, hogy mennyire lenyűgözte a TON sikere. Azon felbuzdulva maga is hasonló árverések megrendezését tervezi a közeljövőben. Véleménye szerint a Telegram a több mint 700 millió felhasználójával minden adott ahhoz, hogy sikeresen vezessenek be új Web3-as szolgáltatásokat. A tervei szerint a ki nem adott egyedi felhasználónevek mellett különleges csoport és csatorna neveket is aukcióra bocsátanak majd. Nem is beszélve az egyedi négy betűs felhasználói nevekről, mint például @bank, @club, @game, vagy @gift. Az egyéni felhasználók pedig véleménye szerint egészen biztosan lecsapnak majd az olyan jól csengő címekre, mint a @storm vagy a @royal. Így a felhasználónevekből is pénzt lehetne csinálni és a továbbiakban azok is hasonló értéket képviselhetnek majd mint most az NFT-k.

Ez még csak a kezdet

Az aukció azonban még csak a kezdet lenne. Durov egy komplett online piac létrehozást tervezi, amely a Telegram felhasználók előtt is nyitva áll. A TON hálózat ideális egy ilyen decentralizált piactér működtetéséhez, annál is inkább, mivel annakidején Durov csapata írta meg az alapjait.

A hálózaton keresztül a felhasználóneveket is lehetne adni-venni. A tulajdonjogot a blokkláncon tárolt okos szerződések biztosítanák. Emellett a későbbiekben egyéb tartalmakat is piacra dobhatnának, mint például matricákat vagy emojikat.

A Web3-as szolgáltatásokat Durov minél előbb szeretné bevezetni, már a következő hetekben is megkezdődhetnek az előkészületek.