A Tether önkényes tárca-befagyasztásokba kezdett

A Tether továbbra is kitart küldetése mellett, hogy a felhasználók biztonságát helyezze előtérbe. A stabilcoin-kibocsátó legújabb lépése, hogy önkéntesen befagyassza azon szankcionált személyek tárcáit, akik az Egyesült Államok bűnüldöző és szabályozó hatóságok által meghatározott listán szerepelnek.

December 1. óta a Tether ellenőrzéseket kínál a másodlagos piacon az USA Külföldi Vagyonellenőrzési Hivatalának (OFAC) különlegesen kijelölt állampolgárok (SDN) listáján szereplő, szankciókkal sújtott személyekkel folytatott tranzakciókhoz. A listán olyan személyek és vállalatok szerepelnek, amelyek szankcionált országok tulajdonában vagy ellenőrzése alatt állnak.

A stabilcoin-kibocsátó Tether december 9-én egy újabb lépést jelentett be a bűnüldöző és szabályozó hatóságokkal való együttműködés irányába. A vállalat új ötlete, hogy önkéntesen befagyassza a listán szereplők tárcáját, ezzel megakadályozva őket, hogy hozzáférjenek USDT tokenjeikhez.

A Tether szerint a szabályzat kiegészíti a meglévő biztonsági protokollokat, és egy “proaktív törekvés arra, hogy még szorosabban együttműködjünk a globális szabályozó és bűnüldöző szervekkel”.

Az Egyesült Államok Pénzügyminisztériuma ezt a listát arra használja, hogy megfékezze azokat a kriptotranzakciókat, amelyek potenciálisan illegális tevékenységekhez kapcsolódnak, beleértve a terrorizmus finanszírozását és a fentanil engedély nélküli terjesztését.

“Az SDN-listára újonnan felvett tárcacímek önkéntes befagyasztásának végrehajtásával és a korábban felvett címek befagyasztásával tovább erősíthetjük a stabilcoin technológia pozitív felhasználását és elősegíthetjük a biztonságosabb stabilcoin ökoszisztémát minden felhasználó számára” – mondta Paolo Ardoino, a Tether vezérigazgatója.

Októberben a Tether 32 olyan tárcát fagyasztott be, amelyek kapcsolatban álltak az ukrajnai és izraeli terrorizmussal és háborúzással. A múlt hónapban egy emberkereskedő csoporttal kapcsolatban is befagyasztott 225 millió dollárt, az amerikai igazságügyi minisztérium vizsgálatát követően.

A Tether mögött álló hongkongi székhelyű vállalat piaci kapitalizációja az elmúlt hónapokban az Egyesült Államokban a kriptocégek elleni kemény fellépés során minden idők legmagasabb értékét érte el. Jelenleg a piaci kapitalizációja 90 milliárd dolláron áll, ami erős keresletet jelez a stabilcoin iránt, amely a piac közel 70%-át birtokolja.