Amerikában elfogták a OneCoin kamukriptó egyik vezetőjét, Ruja Ignatova testvérét

Elfogták a OneCoin kamukriptó piramisjáték egyik fő vezetőjét, Ruja Ignatova testvérét, Konstantin Ignatovot.

A new yorki bíróság által kiadott közlemény szerint a los angelesi nemzetközi repülőtéren fogták el még március 6-án. A testvérpárt a bíróság értékpapír csalással és pénzmosással vádolja, akik több mint 4 milliárd dollárral (~1000 Mrd Ft) károsítottak meg befektetőket a kamu kriptovalutájukkal.

A szövetségi bíróság szerint az OneCoin egy piramisjáték, ahol a tagok akkor részesülnek jutalékban, ha új belépőket toboroznak. A belépőknek értéktelen kamukriptó csomagokat kellett vásárolniuk amiért fejében az ajánló jutalékban részesült. Becslések szerint több mint 3 millió embert szerveztek be a Ponziba, és Magyarországon is több ezerre tehető a károsultak száma.

Ruja Ignatova
Konstantin Ignatov állítólag egy bolgár maffia tagja is

Mialatt az OneCoin cég szilárdan állítja, hogy legitim tokent bányászott a szerverein és az árfolyam erősödése organikus volt, a közlemény cáfolja.

Állítólag Ruja Ignatovának volt egy exit stratégiája is arra az esetre, ha balul sülnének el a dolgok a vállalkozásával.

A vádak ugyan egyelőre csak vádak, de Geoffrey Berman new yorki ügyész szerint “a vádlottak egy több milliárd dolláros hazugságon és megtévesztésen alapuló ‘kriptovaluta’ vállalatot hoztak létre,” hozzátéve:

Nagy megtérülést és minimális kockázatot ígértek, de a gyanú szerint az üzlet egy szemfényvesztésen alapuló piramisjáték volt, sem mint zérók és számok. A befektetők áldozatul estek miközben a vádlottak meggazdagodtak.

Habár Ignatov most már börtönben várja a sorsát, Ignatova továbbra is szökésben. Egy másik vádlottat, az amerikai Mark Scott-ot múlt évben tartoztatták le Massachusetts államban. Ignatovát Indiában is keresik a hatóságok.

A OneCoin projekt a piramisprojekt egyik klasszikus példája a kriptoszektorban. A Bitcoin Bázisnál már 2016-ban is írtunk a projektről és nem volt év, hogy ne számoltunk volna a fejleményekről. Szerencsére a MNB is észrevette a OneCoin jelentette potenciális veszélyt és szinte elsőként, már 2015-ben kiadott egy figyelmeztetést. Magyarország mellett még legalább egy tucat országban van érvényben minimum pénzhatósági figyelmeztetés a ponzicoinnal szemben, köztük Belgiumban, UK-ban, Németországban, Olaszországban, Ausztriában, Kínában és Bulgáriában is.

Kövess minket Facebookon és Instagramon is. Értesülj első kézből a friss kriptós hírekről!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük