Augusztusra létrejön a híd az XRPL és az Avalanche között

Az Apex kriptonode fejlesztéssel foglalkozó vállalat szerint augusztusra sikerülhet “hidat” építeni az XRPL blokklánc és az Avalanche hálózat között. Ezen a “hídon” keresztül lehetséges lesz az XRPL tokeneket átvezetni az Avalanche mellett bármilyen EVM (Ethereum Virtual Machine) alapú blokkláncra. Igazából a hírben érintett egyik blokklánc és token sem igazán jelentős, így a hírnek sokkal inkább blokkláncfejlesztési és technikai szempontból van fontos jelentősége. Az XRP hálózat egy decentralizált blokklánc, amely felhasználható mikrotranzakciókhoz, NFT tokenek létrehozásához, DeFi alkalmazások fejlesztéséhez és akár CBDC érmék létrehozásához is.

A lényeg a blokkláncok közötti tokenátvitel

Jelenleg összesen 150 különböző validátor aktív a blokkláncon. A megerősítést végző node-okat többek között egyetemek, cégek, szervezetek és magánszemélyek üzemeltetik. Az XRPL egy olyan konszenzus alapú blokklánc protokollt használ, amely elméletileg ösztönzi, hogy a decentralizáció az egyre több node csatlakozásával is megmaradjon.  Az XRP hálózaton validált ledgerek száma nemrég elérte a 72 milliót. A hálózat jelenleg körülbelül 20 milliárd dolláros piaci kapitalizációval rendelkezik, egy XRP érme árfolyama pedig körülbelül 0,4 dollár körül mozog. A mindenkori árfolyamcsúcs 3,2 dollár volt még 2017-ben.

Az augusztusi fejlesztés elindulása után az Apex által üzemeltetett ApexSwap kriptotőzsdén elérhetővé válnak majd a “Wrapped” XRP (wXRP) tokenek is. A wrapped tokenek a blokkláncok közötti transzfert vagy funkcionalitás kompatibilitást szolgálják. A fejlesztésnek hála DeFi felhasználók százezrei számára nyílik meg a lehetőség, hogy különböző tokeneket passzolgassanak az XRP hálózat és más blokkláncok között. Ezen kívül olyan rendkívül népszerű tokenek nyernek így gyakorlatilag szinte natív szintű támogatást az XRP láncon, mint az ETH, a MATIC, az  AVAX, az USDT, az USDC vagy a FRAX. Az ígéretek szerint a kiberbiztonság kiemelten nagy figyelmet kap az XRPL és az Avalanche közötti híd fejlesztésekor, ami a DeFi világbán ugyebár nem hátrány. Sajnos a különböző DeFi műveletek, valamint a tokenek becsomagolása és a tokenek blokkláncok közötti mozgatása kiberbiztonságilag kiemelten sebezhető folyamatoknak számítanak. Ezt a hackerek kíméletlenül ki is használják újra és újra, évi több milliárd dolláros kárt okozva a felhasználóknak.