Az Amazon dokumentumfilm-sorozatot készített az NFT-kről

A web3 világában mozgolódva az Amazon az NFT-ket, és azok szerepét tárgyalja új sorozatában. A műsorban gyűjtők, művészek és szakemberek igyekeznek a nézőkhöz közelebb hozni a nem-helyettesíthető tokenek jelentőségét. Megosztják az NFT-kkel kapcsolatos tapasztalataikat és azt, hogy a művészet és a technológia egyesülése hogyan hatott pozitívan mindennapi életükre.

Az NFTme a Tech Talk Media új dokumentumfilm-sorozata, amelyet azért hoztak létre, hogy megismertesse a világot az észbontó innovációval, a digitális piacokkal és pénzügyi lehetőségekkel, a magával ragadó környezetekkel, valamint a gyorsan fejlődő NFT-iparágon belüli legfőbb művészettel, kreativitással, egységgel és fejlődéssel.

NASA dolgozók, királynők, producerek: mindannyian az NFT-kre szavaznak

A műsor hat darab harminc perces epizóddal érkezett. Ezalatt a három óra alatt 50 iparági úttörőt mutat be, akiknek életük szerves részévé váltak a tárgyalt tokenek. A 4 különböző kontinensről érkező szereplők teljesen eltérő foglalkozásai miatt még érdekesebbé válik a történet. A szereplők között tudható például a Refik Anadol, a SpaceX és a NASA digitális művésze. Továbbá a The Supremes lányegyüttes egykori énekesnője, Susaye Greene, Diambi Kabatusuila királynő a Kongói Demokratikus Köztársaságból, Peter Rafelson, Madonna zenei producere és Cheryl Douglas a Portiontól, aki a Black-Eyed Peas számára indított NFT-kollekciókat.

Az epizódok tartalma

Az első rész az NFT közösséget és a különböző emberek útját tárja fel a digitális kultúrában, vezető influencerek bontják le az NFT-ket és a blokklánc technológiát, a kongói Queen Diambi pedig leírja, hogy törzseinek hogyan van Web3 gondolkodásmódja. A második epizód azt boncolgatja, hogy Refik Anadol hogyan alkot művészetet a NASA-val, és hogy Eminem 20 évvel ezelőtti kérése hogyan vezetett egy NFT-utazáshoz.

A következő epizódok azt boncolgatják, hogy a márkák hogyan kapcsolódnak az NFT-khez, hogy új közönségeket és generációkat fedezzenek fel, a digitális átalakulás társadalmi hatásait, a tokenizációt a zeneiparban, a metaverzum zavarát és az NFT-k jelenlétét a művészek elismerésében és hangot adásában. Az ötödik epizódban többek között a CrossTower társalapítója, Kristin Boggiano bontja le a szabályozás szerepét az NFT-k piacának pályán tartásában.

A sorozat mögött a Tech Talk Media filmproducer és Jonny Caplan díjnyertes rendező áll. A forgatás 2019-ben kezdődött, és a COVID-19 korlátozások miatt meglehetősen érdekes fordulatot vett. “Ez többek között azt jelentette, hogy [a forgatásokra] LiDar érzékelőkkel felszerelt AI robotokat küldtek be, amelyek lehetővé tették a rendező számára a távoli mozgást, a rendezést és a kommunikációt” – áll a Tech Talk hivatalos közleményében, hozzátéve, hogy:

“Az NFTme az NFT-k MTV-je kíván lenni. Az NFT-kkel kapcsolatos információk alapértelmezett célpontja. Világos, érthető és hatékony módon lehetővé téve a nézők számára, hogy elsajátítsák a Web3 birodalomban található terminológia, sokszínűség és lehetőségek sokaságát, miközben megtapasztalják a kultúrát, a hangulatot, a stílust és az energiát.”

Az Amazon és a web3

Az Amazon életében jelentős szerepet játszik a web3 technológia, és annak fejlődése. Jeff Bezos, az óriásvállalat alapítója, a kriptovilág nagy rajongója. Mi több, Bezos cége olyannyira befolyásos a témában, hogy az Ethereum csomópontjai majdnem egyharmada az Amazon kezében van.

Tavasszal a cég a metaverzum felé vette az irányt és elindította 3D-s webes játékát. A játékosok egy virtuális városban mozoghatnak szabadon, miközben valós életben felmerülő technológiai problémákat kell megoldaniuk a felhőn keresztül.

Az NFTme az Amazon Prime-on streamelhető, kezdetben az Egyesült Államokban és az Egyesült Királyságban. A Tech Talk szerint a sorozat 2023-ban világszerte több műsorszolgáltatóhoz is eljut majd.