Az Ethereum értéke alacsonynak számít a Bitcoin Spark potenciáljához képest

A legnagyobb kriptovaluták árfolyamának teljesítménye az elmúlt másfél hónapban eléggé csalódást keltő volt. A vezető altcoinok többségének szintén esett az ára, ami főleg a kriptopiacokat övező szabályozói figyelem fokozódásának valamint az FTX és más kriptos cégek összeomlásának köszönhető. Az Ethereumnak, a világ második számú kriptovalutájának értéke igen alacsonynak számít a Bitcoin Spark potenciáljához képest.

Az Ethereum értéke

Az Ethereum és más nagy kriptovaluták lefelé tartó trendet éltek meg 2023 magunk mögött hagyott negyedévében. Ez azután következett be, hogy az amerikai hatóságok elkezdték szigorúbban venni a digitális eszközök és a kapcsolódó cégek szabályozási kérdéseit. Nemrégiben került például az napvilágra, hogy az Amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet, a SEC felszólította a népszerű kriptotőzsdét, a Coinbase-t, hogy minden kriptovalutát vegyen le platformjáról a bitcoint leszámítva, amely a hatóság szerint az egyetlen olyan eszköz, ami nem értékpapír.

Az Ethereum ára a 2021. novemberében megélt 4878.26 dolláros csúcshoz képest több mint 60%-ot esett.

A Bitcoin Spark bemutatása

A Bitcoin Spark egy vadonatúj, Bitcoin alternatívának számító kriptovaluta, amely a blokklánc felhasználóknak kiemelkedő sebességet, biztonságot és skálázhatóságot biztosít más digitális eszközökhöz képest. A projekt hasonló tokenomikával bír, mint a Bitcoin, az egyetlen különbség, hogy tovább fog tartani, míg a maximális kínálat elérésre kerül.

A Bitcoin Spark hálózatának üzemeltetésére egy új, “Proof-of-Processnek” (PoP) nevezett blokklánc technológiát használnak, ami a Bitcoin Proof-of-Work (PoW) és az Ethereum Proof-of-Stake (PoS) rendszereinek keveréke. A PoP rendszer biztosítja, hogy a bányászati jutalmak igazságosan kerüljenek szétosztásra a hálózati résztvevők között. Tehát akik nagyobb bányászati kapacitással rendelkeznek, többet keressenek, de nem túlzó mértékben. Továbbá, az RPC (távoli eljáráshívás) szolgáltatók a Bitcoin Spark projektjében két adatfolyamot biztosítanak párhuzamosan. Ez egy egyedi tárcát igényel, ami több réteggel is kapcsolatba tud lépni párhuzamosan. A Bitcoin Spark hivatalos applikációs tárcája az egyetlen elérhető tárca a mainnet verzióban.

Hídépítés a Bitcoin Sparkra

A mainnet elindítása után a Bitcoin Spark natív tokenje, a BTCS lesz az egyetlen eszköz, ami kezdetben átmozgatható lesz a hálózatra egy hídon keresztül. A híd likviditási poolokat tartalmaz majd az Ethereumon, a BNB Smart Chainen és a Polygonon. A felhasználók átmozgathatják a BTCS tokenjeiket ezekről a platformokról a Bitcoin Sparkra és vissza. Ezek a hidak lehetővé tették, hogy a kezdeti coinkibocsátási (ICO) szakasz az Ethereumon kezdődjön el, így pedig a Bitcoin Spark hálózata jóval hozzáférhetőbb azáltal, hogy a BTCS kifizetések a decentralizált tőzsdéken és népszerű platformokon is elérhetővé váltak.

Az Ethereum akár 4,3 millió tokent is át tud küldeni a híd segítségével, ami pont az ICO teljes összegét jelenti. Ezáltal biztosítva lesz, hogy a kínálat legnagyobb része a natív hálózaton maradjon az indulás után. Amint a Bitcoin Spark elkezdi az égetési mechanizmusát, a híd likviditása fokozatosan csökkenni fog, hogy megtartsa a hálózatok közötti egyenlegét.

Az ICO első szakasza augusztus elsején kezdődött és a felhasználók, akik BTCS-t vásárolnak ebben a fázisban, 20%-os bónuszra lesznek jogosultak. Képzeljük el, hogy mi lett volna, ha 1 dollárért vehettünk volna Bitcoint. A BTCS az ICO első fázisában 1,5 dollárért kerül értékesítésre, miközben a benne rejlő potenciál hasonló a Bitcoinéhoz. Az ebben a szakaszban megejtett vásárlások 800%-kal érnek majd többet az ICO periódus végén, amikor a projekt hivatalosan is elindul 10 dollár/BTCS árfolyammal.

Tudj meg többet itt:

Honlap: https://bitcoinspark.org/

BTCS token: https://network.bitcoinspark.org/register

***Figyelem! Fenti írásunk egy támogatott vendégtartalom. A BitcoinBázis szerkesztősége semmilyen formában nem vállal felelősséget a leírtakért és fokozott óvatosságra inti minden Olvasóját az extrém kockázatos kriptovaluta, CFD, token, metaverse, DeFi, play-to-earn és ICO/STO/SAFT befektetések kapcsán. Egyéni kutatás és az állítások alapos ellenőrzése maximálisan javasolt. Kereskedj, invesztálj és játssz felelősségteljesen.***