Bank of America: a kriptoipar túl nagy ahhoz, hogy figyelmen kívül hagyjuk

A Bank of America kiadott egy jelentést, amelyben elemzi a kriptopénz-ipar jelenlegi helyzetét és kilátásait, amely ma már “túl nagy ahhoz, hogy figyelmen kívül hagyjuk”.

A Bank of America közzétette a “Digital Assets Primer: Only the first inning” című jelentését, amely Alkesh Shah, a globális kriptopénz- és digitális eszközstratégia vezetője irányításával készült, és amely mélyreható elemzést nyújt a blokkláncipar jelenlegi helyzetéről a kriptopénzektől a DeFi-on át az NFT-kig.

A jelentés szerint a kriptovaluták és a decentralizált pénzügyi szolgáltatások iparágai olyannyira megnőttek, hogy “túl nagyok ahhoz, hogy figyelmen kívül hagyjuk őket”.

Az intézmény kutatói megjegyzik, hogy közel 221 millió felhasználó használt már kriptovalutát vagy vett igénybe DeFi szolgáltatást, és a növekedés folyamatos. Hasonlóképpen, az intézményi befektetők érdeklődése is egyértelműen jelzi, hogy a kriptovaluta sokkal több mint a kiskereskedők által vezérelt múló jelenség.

Nemcsak a bitcoinnak van jövője, hanem a DeFi ökoszisztémának is

A Bank of America kiemeli, hogy 2021 első félévében a DeFi ökoszisztéma közel 17 milliárd dollárnyi finanszírozást kapott intézményi befektetőktől. Ez szemben áll a 2020-ban regisztrált 5,5 dollárral. Hasonlóképpen, a kriptotérben a fúziók és felvásárlások a 2020-as 940 millió dollárról 2021-ben 4,2 milliárd dollárra emelkedtek.

Alkesh Shah továbbá azt is kijelentette, hogy a kriptovaluták többről szólnak, mint maga a bitcoin.

“A bitcoin fontos, de a digitális eszközök ökoszisztémája sokkal több ennél. Kutatásunk célja, hogy feltárjuk a következményeket az iparágakban, beleértve a pénzügyet, a technológiát, az ellátási láncokat, a közösségi médiát és a szerencsejátékot.”

A csapat azt is állítja, hogy a blokklánc technológiák megjelenésével gyökeresen megváltozhat a világgal való interakcióink módja:

“A közeljövőben a blokklánc technológiát használhatjuk a telefonunk feloldásához; részvények, házak vagy egy Ferrari megvásárlásához; osztalékhoz juthatunk; kölcsönkérhetünk, kölcsönadhatunk vagy megtakaríthatunk pénzt; vagy akár benzint vagy pizzát is fizethetünk.”

Az NFT-kről is szó esett

A Bank of America azt is kiemelte, hogy az NFT-k növekedése mindenkit meglepett. A kutatók ugyanakkor félelmüknek is hangot adtak, hiszen sok befektető nincs tisztában azzal mekkora kockázatot is vállal.

A Bank of America mostani jelentése szöges ellentétben áll az intézet korábbi álláspontjával, miszerint a bitcoin túl volatilis, nem jó értékmegőrző. Még 2021 márciusában egy jelentést tett közzé, amelyben arról írt, hogy a bitcoin 60 000 dollárra való emelkedését alapvetően a spekuláció hajtotta, és nem maga a kriptovaluta nyújtotta előnyök.

“Úgy gondoljuk, hogy a bitcoin tartása mellett szóló fő érv nem a diverzifikáció, a csökkenő volatilitás vagy az infláció elleni védelem, hanem a puszta árfolyam-emelkedés, amely tényező kizárólag attól függ, hogy a bitcoin kereslete meghaladja a kínálatot.”

A bitcoin áremelkedés azonban úgy néz ki a Bank of America-ra is hatással volt, hiszen egy kizárólag a kriptovaluták és a blokkláncipar területének lefedésére szakosodott kutatócsoportot alapított.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük