Bitcoin Amsterdam: Julian Assange feleségének előadása megfagyasztotta a levegőt

Stella Assange – a titkos dokumentumokat kiadó WikiLeaks alapítójának, Julian Assange-nak a felesége, aki 2019 óta egy londoni börtönben raboskodik – tegnap a Bitcoin Amsterdam 2022 konferencián lépett színpadra a „Free Assange” című program keretében. Olyan szívbe markoló előadást tartott, hogy a tömeg percekig felállva tapsolt.

Korábban mi is többször beszámoltunk Julian Assange történetéről, aki a WikiLeaks alapítójaként nyilvánosságra hozott titkos kormányzati dokumentumokat, amiért cserébe a politika tönkre tette az életét. Tegnap az Amsterdamban tartott Bitcoin Konferencián fellépett Assange felesége, Stella is, aki bizony olyan érdekességeket osztott meg férjéről, annak meghurcolásáról és a bitcoinba vetett hitükről, hogy még a sokat látott nagyközönség lélegzete is elakadt. Az előadás után a nagyérdemű egyetértett abban, hogy Stella vitte el a pálmát a tegnapi napon, hiszen mély érzelmekkel és teljes átéléssel beszélt arról, hogy férje kálváriája nemcsak róluk szól, nemcsak a bitcoinról szól, hanem az emberek szabadságáról, az információszabadságról, a szólásszabadságról.

Leírta a párhuzamot a bitcoin mint a pénz engedély nélküli formája és a WikiLeaks küldetése között, hogy létfontosságú információkat terjesszen a nyilvánosság számára, felvázolva, hogy Julian szabadságért folytatott küzdelme olyan küzdelem, amelynek rezonálnia kell a bitcoin alkalmazóival.

„Julian elmondta, elmagyarázta nekem a bitcoint még 2011-ben” – kezdte Stella Assange, hozzátéve, hogy Juliant a múlt hétvégén magánzárkába helyezték, miután pozitív lett a COVID-19 tesztje. „Elmagyarázta a mögötte álló technológiát, de egyúttal átfogó képet adott nekem a bitcoin jelentőségéről is… Azt hiszem, ez a magyarázat egy út a WikiLeaks és a bitcoin egyfajta párhuzamos pályájának megértéséhez, valamint a Bitcoin jövőjéhez, és ahhoz, hogy ez hogyan kapcsolódik ahhoz, amit Juliannal tesznek.”

Érdekes részletek osztott meg az egybegyűltekkel

Stella a továbbiakban felidézte a WikiLeaks leghírhedtebb publikációit, köztük a „kémaktákat” és a guantánamói amerikai börtönnel kapcsolatos aktákat 2011-ből. Felvázolta Julian és a publikációs platform szerepét az Occupy Wall Street mozgalom ösztönzésében, és elmondta, hogy Julian a Bitcoint „az igazi Occupy Wall Streetnek” nevezte. 2013-ban a WikiLeaks segített Edward Snowdennek, az NSA egykori munkatársának, és maga Snowden is a bitcoin mint a szabadság eszköze mellett szállt síkra.

Emellett kiemelte: „Ebben az értelemben a bitcoin és a Bitcoin technológia nagyon hasonló módon próbál küzdeni a cenzúra ellen, mint ahogy a WikiLeaks a kriptográfia segítségével küzdött a cenzúra ellen”.

Stella azt is elmondta, hogy a bitcoin milyen szerepet játszott a WikiLeaks támogatásában, amikor a központi pénzintézetek megpróbálták a férjét elhallgattatni.

„Gyakorlatilag egyik napról a másikra a PayPal, a Visa, a Mastercard, egyszerűen elzárták a WikiLeakset a bevételeinek 97%-ától, amelyek rajtuk keresztül érkeztek” – emlékezett vissza. „És hogyan történt ez? Teljesen törvénytelenül. Néhány amerikai szenátor felhívta ezeket a cégeket, és ők egyszerűen lekapcsolták.”

Megosztott néhány hajmeresztő történetet a férje elrablásáról, a CIA szerepéről, a babájuk DNS-mintájáról, valamint a férjére kiszabott 175 éves börtönbüntetésről is. Ezután hozzátette:

„A bitcoin megtöri Orwell diktátumát: ‘Aki a jelent irányítja, az a múltat is irányítja. És aki a múltat irányítja, az irányítja a jövőt”.

Assange-t egyébként számos civilszervezet támogatja, csak az a gond, hogy az ő hangjuk is el van nyomva. A Bitcoin Amsterdam helyszínén egy német Free Assange nevű szervezet is részt vett, akik arról panaszkodtak, hogy a hírportálok, újságok egyáltalán nem foglalkoznak Julian Assange történetével. Egyszerű figyelmen kívül hagyják vagy azért mert ezt kérték tőlük felsőbb körökből, vagy mert félnek.

Jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak. Részletes jogi információ