Az ötödik leggazdagabb Bitcoin-tárcából 6 milliárd dollárt utaltak ki

A 2019 óta érintetlen, 94 500 BTC egy bálna címére érkezett.

A múlt hétvégén az ötödik leggazdagabb BTC Price BTC Price tárcából, 6 milliárd dollár értékű eszközt utaltak át három új tárcába. Az átutalás a BTC iránti megnövekedett intézményi érdeklődés közepette történt, amelyet talán az áprilisban esedékes felezés is hajt.

Egy Bitcoin-tárca 6 milliárd dollárnyi BTC-t utalt át

Az eredetileg 94 500 BTC-vel (6,05 milliárd dollár) 2019-ben finanszírozott cím egészen a múlt hétvégéig érintetlen volt. Az Arkham blokkláncelemző cég szerint felosztották, majd kiutalták három új címre. Így az eredeti tárcában mindössze 1,4 BTC (99 000 dollár) maradt.

Kezdetben az összegeket két külön tárcára osztották fel. Az egyik részt egy új pénztárcába utalták át, míg a másikat újra felosztották és két további pénztárcába küldték. Ennek eredményeként a pénzösszegek most három tárcában vannak, az egyikben 5 milliárd dollár értékű BTC található, míg a fennmaradó összeg nagyjából a másik kettő között oszlik meg.

A legtöbb, nagy tőzsdékhez kapcsolódó Bitcoin-címmel ellentétben ennek a tárcának minimális volt az aktivitása, és nem mutatja jelét annak, hogy bármilyen tőzsdéhez kapcsolódott volna. Miguel Morel, az Arkham vezérigazgatója szerint, szokatlan hogy egy tárca ilyen hosszú ideig inaktív maradjon, anélkül, hogy átkonfigurálná vagy áthelyezné az ügyfél a hideg tárcájából.

Növekvő befektetői érdeklődés

A bitcoin átutalása mindössze két nappal azelőtt történt, hogy a BTC március 25-én 10 nap után először átlépte a 70 000 dolláros szintet.

A tőzsdéken kívüli befektetői aktivitás a Bitcoin felhalmozás újraindulását eredményezte. De ennek ellenére a Coinbase-en a kínálat kilenc éves mélypontra zuhant, 344 856 BTC-re március 18-án. Az elemzők szerint bár a Bitcoin elérte a felezés előtti történelmi csúcsát, a kínálat kibocsátásának várható csökkenését még mindig figyelembe kell venni a piac árazásában.

A BTC árfolyamának folyamatos emelkedését elsősorban a felezést övező várakozásnak és a megnövekedett intézményi beáramlásnak tulajdonítják. Különösen az Egyesült Államokban nemrég indított Bitcoin tőzsdén kereskedett (ETF-ek) révén.

A Dune adataiból kiderül, hogy a Bitcoin ETF-ek jelenleg összesen 58,3 milliárd dollárnyi on-chain állományt tesznek ki, ami a jelenlegi BTC-kínálat 4,17%-át teszi ki.