A Bollinger-szalagok szerint megduplázódhat a bitcoin árfolyama

A Bitcoin árfolyama közel 70%-ot emelkedett 2024-ben, melyben nagy szerepet játszottak a januárban jóváhagyott és azóta is töretlen népszerűséggel rendelkező azonnali ETF-ek. Most a felezési esemény közeledtével beindultak a találgatások, hogy meddig juthat a világ vezető kriptovalutájának az árfolyama a közelgő hónapokban és a ciklus csúcsáig.

A technikai elemzések legismertebb eszközei mellett fundamentális értékelés is helyet kapott legfrissebb gyűjteményünkben: van, aki az aranyhoz, van, aki egy eddig nem tapasztalt, teljesen más narratívához kapcsolja azt, hogy meddig juthat a Bitcoin árfolyama a következő másfél-két évben.

Bollinger-szalagok historikus mintázata

A John Bollinger, okleveles könyvelőről elnevezett technikai indikátor célja egy eszköz árának egyszerű mozgóátlagától való eltérésének megjelenítése pozitív és negatív irányba, ezzel egy sávot képzelve az azonnali árfolyam körül. TechDev legutóbbi X-posztjában arról beszélt, hogy a Bitcoin BTC Price BTC Price árfolyama két egymást követő hónapban is a Bollinger-szalag felső határa felett zárt, hozzátéve, hogy ez alapján a Bitcoin árfolyama a következő három hónapon belül megduplázódhat, és elérheti a 140 000 dollárt.

Bollinger-szalagok a BTC/USDT grafikonon, TechDev, forrás: Tradingview

TechDev 440 ezer követőjével megosztott bejegyzésében arról írt, hogy historikusan akárhányszor ezt a Bitcoin megtette, mindig egy legalább 100%-os emelkedés következett be három hónapon belül. Jellemzően a felső sáv érintése arról árulkodik, hogy egy eszköz túlvásárolt, míg az alsó sáv érintése arról, hogy egy eszköz alulvásárolt. A reaktív mintsem prediktív technikai indikátor azonban inkább függ a volatilitástól és a piac erejétől, minthogy megjósolja az árfolyam alakulását.

Az aranyhoz képest van hova emelkedni

A SkyBridge Capital vezérigazgatója, Anthony Scaramucci legutóbbi nyilatkozatában „megjósolta”, hogy a Bitcoin akár 170 000 dollár is lehet a ciklus csúcsán. A Fehér Ház korábbi kommunikációs igazgatója a CNBC-nek elmondta, hogy hosszú távon a Bitcoin számára a globális aranypiac fele lehet a reális célja. A Bitcoin piaci kapitalizációja jelenleg 1375 milliárd dollár, mellyel a 9. legértékesebb eszköz a világon. Az arany piaci kapitalizációja ennek több, mint tízszerese jelenleg (15 805 milliárd dollár), vagyis megközelítőleg 400 000 dolláros Bitcoin kellene ahhoz, hogy a BTC felérjen az arany feléhez.

Scaramucci azzal érvelt, hogy a Bitcoin spot ETF soha nem látott népszerűségnek örvend a hagyományos tőzsdén. A „digitális arany” -nak 3 hónapra volt szüksége ahhoz, hogy a 12 milliárd dolláros beáramlást elérje, szemben az arannyal, melynek 2004-ben a GLD ETF jóváhagyásakor közel 1 évre volt szüksége a 10 milliárd dolláros beáramlás eléréséhez. Scaramucci végezetül hozzátette, hogy az április 20 környékére várt Bitcoin-felezés egy rövid távú felértékelődéshez vezethet, az idei bikapiac kezdetének ez lehet a fő katalizátora, mivel a bányászkapituláció idén minden valószínűséggel elmarad a kedvező árfolyamok miatt.

A kriptopiac akár még idén megduplázódhat

Szintén a CNBC-nek nyilatkozott Brad Garlinghouse, a Ripple vezérigazgatója. Az XRP mögött álló cég első embere is rendkívül optimistán látja a piac jelenlegi helyzetét. Április 7-i jelentésében Garlinghouse arról beszélt, hogy a teljes kriptopiac elérheti év végére az 5000 milliárd dollár tekintettel a közelgő felezési eseményre, a választásokkal egybekötött lazuló monetáris politikára és az ETF-ek növekvő népszerűségére. A kriptopiac szélesebb körben történő adaptációjához elengedhetetlenek ezek a fejlemények, melyek a legnagyobb intézményi szereplőkhöz köthetők.

Garlinghouse úgy nyilatkozott, hogy régóta jelen van már ebben az iparágban, látta jönni és menni a trendeket, ugyanakkor most nagyon optimista, mivel a makrotrendek most először támasztják alá a növekedést.