A bitcoinba való befektetést vizsgálja a japán kormányzati nyugdíjalap

A világ legnagyobb, több mint 1,5 billió dolláros vagyont kezelő nyugdíjalapja, a japán Government Pension Investment Fund (GPIF), a napokban bejelentette hogy portfóliója egy részének Bitcoinba történő diverzifikálását vizsgálja.

A bejelentés szerint a hagyományos befektetések (mint például az arany, az erdők és a mezőgazdasági területek) mellett a nyugdíjalap most már a Bitcoin és más nem hagyományos eszközök iránt is érdeklődik. Eddig nem fektetett be ezekbe az eszközökbe, így a mostani lépés azt jelzi, hogy a megaalap aktívan kutatja a részvényeken és kötvényeken túli lehetőségeket.

A GPIF kijelentette, hogy „alapvető ismereteket keres a tájékoztatásra szánt eszközökről”, és szeretné megérteni, hogy „a tengerentúli nyugdíjalapok hogyan építik be ezeket a portfólióikba”.

A GPIF a japán nyugdíjak egyik legnagyobb kezelőjeként aktívan fejlesztette befektetési stratégiáinak kifinomultságát. Az elmúlt években egyre változatosabb eszközökre, többek között ingatlanokra, infrastruktúrára és magántőkére allokált.

Az alap jelenleg az elemzés kezdeti fázisában van, és célja a volatilis kriptovaluta befektetésbe történő diverzifikációval járó potenciális előnyök és kockázatok megértése. Kockázatos és változékony, de egyre inkább az aranyhoz hasonló inflációs fedezetnek tekintik BTC-t. A világ legnagyobb nyugdíjalapjának potenciális befektetése a Bitcoin-ba jelentős következményekkel járhat. A GPIF hangsúlyozta, hogy bejelentése nem garantálja a jövőbeli befektetéseket.

A növekvő intézményi érdeklődés a Bitcoin iránt és Japán szabályozási előrelépései inspirálták a GPIF-et a befektetési horizont szélesebb körű megfontolására. Ez a fejlemény egy szélesebb körű lépést jelez a Bitcoin legitimálása felé a világ harmadik legnagyobb gazdaságában.

A GPIF több mint 67 millió japán állampolgár nyugdíját kezeli. Jelenleg állományának 97%-át a belföldi és külföldi kötvények és részvények teszik ki. A hagyományos eszközökön túli diverzifikáció jelentős változást jelentene egy ilyen befolyásos intézményi befektető számára.

Mivel több mint 1,5 billió dollárral rendelkezik, az alapnak a Bitcoinba való legkisebb allokációja is jelentősen befolyásolhatja az árakat és tovább legitimálhatja a Bitcoint.