Bizonyítékok kerültek elő Noé bárkájának történetéhez

Az 1948-ban felfedezett Durupinar formáció egy 164 méteres, limonitból álló geológiai képződmény a Tendürek-hegyen, az Ararát-hegységben. Már elég sokan tanulmányozták a helyet, főleg mivel formája és alakja alapján úgy néz ki, mintha Noé bárkájának maradványai lennének itt. Most amerikai és török kutatók ismét vizsgálatokat végeztek a hegyen, közel egy éven keresztül.

Noé bárkájának története rejtély marad

A Biblia szerint Isten mondta el Noénak, hogy építsen egy óriási bárkát, hogy így meneküljön meg az özönvíz elől, amit Isten küld, hogy kisöpörje a gonoszt a Földről. Az áradás 150 napon át tartott 5000 évvel ezelőtt és Noé bárkája a legendák szerint az Ararát-hegységben kötött ki a végén. Most a kutatók azt állítják, hogy egy évi munkájuk eredményeként emberi élet nyomait találták a hajóformájú formáció közelében a hegyekben. A kutatócsoport egyik tagja, Faruk Kaya professzor elmondta, hogy a kövek és a talaj vizsgálata vezetett erre a megállapításra. Az első eredményeket a laboratóriumi vizsgálatok is megerősítették. Természetesen az, hogy emberi élet nyomai vannak itt, nem jelenti azt, hogy Noé története igaz.

Főleg azért, mert archeológusok már évek óta folyamatosan ismételgetik, hogy a képződmény teljesen természetes és semmilyen formában nem eredménye egy hajóroncs fosszilissá válásának. Sőt, arra sincs semmiféle bizonyíték, hogy tényleg történt valamiféle globális áradás. Talán egy kisebb helyi árvíz lehetett, de ezt már ennyi év távlatából nehéz bizonyítani. A mostani kutatócsoport is megerősítette, hogy nem lehet kimondani, hogy Noé bárkájának van köze a Durupinarhoz. Viszont a területen “agyagos anyagok, tengerből származó anyagok és tengeri élőlények maradványait” találtak a Hurriyet beszámolója szerint. Akárhogy is, bizonyíték híján Noé és bárkájának bibliai története valószínűleg örök kérdés marad a kutatók számára. Bizonyítékok után még kutatni fognak, ez nem kérdés, de hogy találnak is-e valamit, az már rejtély.