Blokklánc alapú kötvény

A Commonwealth Bank of Australia (CBA) az első pénzintézet a világon amely blokklánc technológián alapuló kötvényeket bocsát ki. Az augusztus 10-ei sajtótájékoztatón az is elhangzott hogy mindezt a Világbank megbízásából hajtják végre.

A CBA globálisan fogja elindítani a kötvénycsomagot amihez blokklánc technológiát fognak használni. Úgy alkották meg hogy az utalható, átvihető és kezelhető legyen. A „The Blockchain Offered New Debt Instrument” névre hallgató kötvény működéséhez a washingtoni Világbank és a CBA biztosítja a platformot.

Az új platform biztonságos

A két szervezet egy privát Ethereum alapú blokkot használ, de az ausztrál fél nyitott más alternatív megoldásokra is. Mivel szerintük más blokkhálózatok is gyorsan fejlődnek, ezért nem szabad elzárkózni előlük sem. A Microsoft pedig egy független elemzést végzett arról hogy mennyire biztonságos és rugalmas az új platform. Az eredmények szerint pedig a technológia kiállta a próbát.

A CBA ügyvezető igazgatója, James Wall elmondása szerint: „Úgy véljük, hogy ez a tranzakció úttörő lesz, mivel bemutatja, hogy a blokklánc alapú technológia hogyan segíthet a kereskedelem különböző résztvevői számára.”

A Világbank és a CBA szerint a blokkhálózat technológia leegyszerűsíti a tőke áramlást és az értékpapírokkal folytatott műveletek végzését. A Világbank évente 50-60 milliárd dollár értékben bocsát ki kötvényeket a feltörekvő gazdaságok fenntartható fejlődésének biztosítására.

Hogy is néz ez ki a gyakorlatban?

Júliusban a CBA részvételével sikeresen szállítottak Európába 17 tonna mandulát. Az új blokklánc platform a Melbourne-től Hamburgig tartó út teljes hosszában figyelemmel követte a szállítmány útját. A platform az elosztott főkönyvi technológiát (DLT), az IoT rendszert és az intelligens szerződéseket biztosította.

Thaiföldön a Thai Bond Market Association (TBMA) megerősítette hogy blokklánc technológiát fognak alkalmazni a különböző jegyzői tevékenységek során. Az új módszer várhatóan, majd lehetővé teszi a TBMA-nak a gyorsabb kötvénykibocsátást, ami viszont növelni fogja a másodlagos piac likviditását. Ezt a megoldást még az idei év végéig szeretnék bevezetni.

Ígéretesnek tűnik a blokklánc alapú kötvény bevezetése, mivel a kötvényekre mindig kell fedezetet biztosítani és ez érvényes lesz az újonnan bevezetettekre is. Ez azért fontos mivel eddig sokan a kriptovaluták egyik nagy hátrányának tartották azt hogy nincs rájuk valós fedezet. De, most úgy tűnik hogy ezen a téren is változások lesznek majd amik még vonzóbbá tehetik a kriptogazdaságot.

Kövess minket a Facebookon és Instagrammon.

Van egy sztorid? Oszd meg velünk és megírjuk!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük