Itt a lista, hogy mely kriptovállalatok kaptak MiCA-engedélyt

Már több mint 50 cég szerzett MiCA-engedélyt, így ezek a vállalatok az Európai Gazdasági Térség (EGT) 30 tagállamában nyújthatnak kriptoszolgáltatásokat.

Július 7-én a Circle ügyvezetője, Patrick Hansen megosztotta az Európai Értékpapír-piaci Hatóság (ESMA) új adatait, amelyekből kiderült, hogy 53 vállalat szerzett MiCA-engedélyt mindössze 6 hónappal a keretrendszer hatályba lépése után.

És bár Hansen szerint ez „jelentős mérföldkőnek számít, ami azt mutatja, hogy a szabályozás egyre nagyobb lendületet vesz”, ne felejtsük el, hogy a MiCA szembemegy mindennel, amiről a kriptovaluták – különösen a Bitcoin – szólnak. Az egyetlen pozitívum abban, hogy már 53 vállalat kapott engedélyt, hogy a felhasználóknak nem kell lemondaniuk ezekről a platformokról. Ennek ellenére az EU decentralizáció és digitális eszközök elleni fellépése továbbra is a vicc kategóriába sorolható.

Ezek a kriptocégek szereztek engedélyt 6 hónappal a MiCA életbe lépése után

Eddig 14 cég kapott engedélyt stabilcoinok kibocsátására hét uniós országban. A legnagyobb kibocsátók közé tartozik a Circle, a Crypto.com, a Societe Generale, a Stablemint, a Quantoz és a StablR. Ezek a cégek együttesen 20 fiat-alapú stabilcoint bocsátottak ki – ezek közül 12 euróhoz, 7 dollárhoz és 1 cseh koronához kötött érme. Érdemes megjegyezni, hogy az USDT kibocsátója, a Tether továbbra is hiányzik a listáról, mivel egyelőre nem felel meg a MiCA-követelményeknek.

MiCA-engedély

A 14 MiCA-engedéllyel rendelkező stabilcoin-kibocsátó

A stabilcoin-kibocsátók mellett 39 kriptoeszköz-szolgáltató (CASP) kapott MiCA-engedélyt. Ezeket az engedélyeket különböző EU/EGT-országokban, többek között Németországban, Hollandiában, Máltán és Franciaországban szerezték meg a vállalatok. A legtöbb engedélyt – 12-t – Németország adta ki, majd Hollandia és Málta következik 11, illetve 5 engedély kiadásával.

Az engedélyezett kriptocégek közé tartozik a BBVA, a Robinhood, a Coinbase, a Kraken és az OKX, azonban a Binance, a világ legnagyobb kriptotőzsdéje egyelőre hiányzik a listáról. A tőzsde egyébként folyamatosan dolgozik azon, hogy megfeleljen a követelményeknek, emiatt pedig több olyan tokent is delistázott a platformjáról – például az USDT-t -, amelyek nem felelnek meg a MiCA-nak.

MiCA-engedély

A stabilcoin-kibocsátók mellett már 39 kriptovállalat kapta meg a MiCA-engedélyt.

Jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak. Részletes jogi információ