Felhőalapú bányászatot indít a Bybit kriptotőzsde

Ugye az nem kérdés, hogy az elmúlt időszakban tapasztalható bődületes növekedés a kriptovaluták világában a kriptobányászat iránti érdeklődés növekedését is eredményezte. A blokkláncok blokkjainak validálásáért kapható tokenek igencsak csábító vonzerővel bírnak a profitorientált cégek számára. De azért a legtöbben el sem bírjuk képzelni, hogy mennyire erős, energiaigényes és drága gépek kellenek a versenyképes bányászathoz. És bár az elmúlt napokban a mainstream sajtó is címlapon írt arról a korrekcióról, ami végbement a legtöbb kriptovaluta árfolyamában, az egész évet nézve komoly növekedést mutatott például az Ether árfolyama. Az Ether az évet nagyjából 740 dollárral kezdte és május 12.-én az árfolyama elérte a 4357 dollárt. Ez azért bődületes növekedés. És ennek tükrében érthető a szingapúri székhelyű Bybit nevű kriptotőzsde mai kezdeményezése is.

Felhőalapú bányászatot vehet igénybe a Bybitnél nagyjából bárki

A cég ugyanis szolgáltatásként kínálja a bányászatot, hogy minél több emberhez jusson el a bányászati lehetőség. A Bybit Cloud Mining szolgáltatása azt ígéri, hogy azon felhasználók is részt vehetnek majd a bányászatban, akik nem akarnak üzemeltetni és karbantartani komoly gépeket. A szolgáltatás keretén belül a felhasználóknak csak egy bizonyos mennyiségű hashrátát kell megvásárolniuk. Ezután figyelhetik, ahogy az ETH-t “szüretelik a felhőből”. Akár már havi 30 ezer forinttól be lehet szállni a felhőalapú bányászatba, amelynek keretében többé nem kell aggódni a hardverek, üzemeltetés és áramszámla miatt sem. A csomag jelenleg 7, 21, 42 napos időtartamokra érhető el és nagyjából fizetés után azonnal indulhat is a bányászat. A díjat Tether stablecoinban lehet fizetni, a nyereség pedig Ether lesz.

A felhőalapú bányászatot egyébiránt még a környezet szempontjából is jobb opciónak tarthatják sokan. Ami különösen jó a kriptobányászati szektor számára, hiszen mostanában már csak a környezetvédelmi kérdések kapcsán hallanak róla a mainstream sajtóból tájékozódó emberek. Állítólagosan a Bybit adatközpontjai, amelyek a felhőalapú bányászatot teszik lehetővé, nem fosszilis energia használatával működnek. Ezt úgy érték el, hogy olyan régiókba költöztették a központokat, ahol energiatúltermelés van vagy például megújuló forrásból nyerhető ki energia (ilyenek jellemzően például a skandináv országok). És hogy tisztában legyünk ennek dimenziójával. A jelenlegi proof-of-work alapú Etheruem konszenzus annyi energiát fogyaszt évente, ami Portugália éves áramfogyasztásának velel meg.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük