Gőzerővel készülnek az Ethereum hard forkra a bányászok

Az Ethereum hálózata esetén most már nagyjából minden elő van készítve arra, hogy szeptember 15-én lezárják a proof-of-work láncot és áttérjenek proof-of-stake mechanizmusra. Ezzel megszűnne a proof-of-work az Ethereum ökoszisztémában. A napokban már írtunk arról, hogy néhány Ethereum bányász úgy döntött, hogy életben fogják tartani az átállás után is a proof-of-work láncot.

Az EthereumPoW nekiment a felhasználóknak is

A PoW láncot létrehozni kívánó csapat magja, az EthereumPoW (ETHW) arra kérte az Ethereum birtokosokat, hogy vegyék ki tokenjeiket a likviditás biztosító platformokról, mint az Uniswap, az Aave vagy a Compound. Erre azért van szükség, mert az EthereumPow a hard fork után be fogja fagyasztani az ETHW tokeneket ezeknél a szolgáltatóknál az eszközök védelme érdekében. Úgy gondolják, hogy a hard fork után az első kezdeti pár blokknál nagy az esély arra, hogy az ETHW tokenet hackerek és más támadók megpróbálják majd értéktelen USDT és USDC tokenekre cserélni. A felhasználók mindenesetre eléggé felháborodtak a befagyasztás hírére. Sokak szerint az Ethereum kliensekbe belekódolt likviditás biztosítók befagyasztása a felhasználók beleegyezése nélkül nem igazán decentralizált.

Guo

Nem igazán lehet tudni, hogy mi lesz a hard fork után. Az ismert kínai bányász, Chandler Guo által indított EthereumPoW kezdeményezés mögé több kriptotőzsde is beállt már. Ezek a platformok azt mondták, hogy ha a felhasználói igények olyanok lesznek, akkor listázni fogják a forkolt tokent is. A Messari elemző cége szerint az Ethereum bányászati szektor 19 milliárd dollárt ér. Sok milliárd dollárnyi infrastruktúra a tét, főleg, hogy a bányászok szerint más PoW tokenek bányászása egyértelműen nem lenne elég jövedelmező. Viszont eléggé valószínű szakértők szerint, hogy a forkolt Ethereum PoW lánc sem lesz jövedelmező. Hiszen a közösség jelentős része az új hálózatra vált. De meglátjuk, a végén úgyis a piac és a felhasználók döntenek majd.