Hogyan találhatsz munkát az IT területén tapasztalat nélkül

Az IT-szektor az egyik legvonzóbb a sok álláskereső számára. Sokan hallottak már az informatikai vállalatoknál való munka előnyeiről, ezért arról álmodoznak, hogy ott karriert építenek. A Jooble oldalai tele vannak különböző állásokkal, amelyek közül nem mindegyik kapcsolódik a programozáshoz. Felmerül tehát a logikus kérdés: hogyan lehet tapasztalat nélkül állást találni, és lehetséges-e ez egyáltalán? Próbáljuk meg együtt megtudni ebben a cikkben, és megérteni, hogyan lehet találni junior webfejlesztőként vagy bármely más üres álláshelyet egy kezdő számára.

Informatikai állások: állások nem csak programozók számára

A népszerű informatikai vállalatok természetesen elsőként nyitják meg kapuikat a fejlesztők és tesztelők előtt. Minden álláskeresőnek fontos megértenie, hogy ez két nagyon különböző szakma. Míg a fejlesztők közvetlenül részt vesznek a programozásban, pl. kódot írnak, a tesztelők viszont azt ellenőrzik, hogy egy alkalmazás vagy program mennyire működik. Az informatikai vállalatoknál dolgozó szakemberek számára kínált lehetőségek száma azonban itt még nem ér véget. A keresett szakemberek közé tartoznak:

  1. Tartalomszakértők. Ebbe a kategóriába tartoznak a szövegírók, tervezők és más szakemberek. Közvetlenül részt vesznek a különböző formájú tartalmak (szöveg, fotó, hang, videó, videó, stb.) előkészítésében.
  2. Marketingesek és projektmenedzserek. Keresettek a stratégiai jelentőségű kérdésekkel foglalkozó szakemberek. Promóciós tervet készítenek, elemzik a mutatókat, új módszereket keresnek a termék promóciójára, megszervezik a többi alkalmazott munkáját.
  3. HR-vezetők. A humánerőforrás kérdése minden vállalat számára jelentős kérdés. Olyan szakembereknek kell a személyzetben lenniük, akik képesek megtalálni az álláskeresők között a valódi szakembereket, és a csapatba vonzani őket.

E szakmák bármelyike, valamint számos más szakma is megnyithatja az ajtókat az informatika világa felé. Nem titok, hogy az informatikai vállalatok alkalmazottai mindenféle juttatásban részesülnek. Az ilyen cégeknél általában nem csak a jó fizetések, hanem a kiváló munkakörülmények is. Gyakran az alkalmazottaknak lehetőséget biztosítanak arra, hogy kiegészítő képzést kapjanak, nyelvtanfolyamokat vegyenek, vagy használják a tudásbázist.

Hogyan kaphat munkát egy újonnan érkezett munkavállaló egy informatikai vállalatnál

 

Annak ellenére, hogy az informatikai ágazat nagyon népszerű, sokan egyszerűen félnek elküldeni a pályázatukat, mert nem rendelkeznek kellő tapasztalattal. Valójában még egy kezdő is kaphat munkát egy nagyszerű vállalatnál. A legfontosabb, hogy intelligens és ésszerű módon közelítsük meg a kérdést.

Mielőtt elkezdené az álláskeresést, ki kell találnia, hogy melyik munkaterület a legvonzóbb az Ön számára. Fontos, hogy rendelkezzen a munkához szükséges készségekkel, vagy hajlandó legyen tanulni.

Ezután elkezdhet munkát keresni. Manapság a legjobb módja ennek az aggregátoroldalak segítségével. Vezető vállalatok állásajánlataiból kínálnak válogatást. Az ilyen forrásokon keresztül történő munkakeresés nagy előnye, hogy csak ellenőrzött állásokat kínálnak, vagyis nincs esély arra, hogy csalókba ütközzünk. Ezenkívül, ha egy adott vállalatnál szeretne elhelyezkedni, megpróbálhatja nyomon követni az üres állásokat a vállalat honlapján vagy a közösségi oldalakon. Egyes pályázók közvetlenül az őket érdeklő cégeknek küldik el önéletrajzukat (nem is várva az álláslehetőségre), aminek szintén van értelme (ha az Ön pályázata érdekli a munkáltatót, akkor elmentheti az önéletrajzát, és megírhatja magának, amikor megjelenik az álláslehetőség).

Egy újonnan érkezettnek nem kell félnie attól, hogy munkát kapjon. Valójában akkor is összeállíthat egy jó önéletrajzot, ha nincs tapasztalata. Ehhez érdemes a jelentkezési lap kitöltésekor hangsúlyozni az iskolai végzettséget és a továbbtanulási szándékot. Sok munkáltató örömmel alkalmazza a kezdőket és még a tegnapi diákokat is, mert néhány hónap alatt bármely személy tehetsége kibontakozhat, és nélkülözhetetlen alkalmazottá válhat.

Képek: Pexels 1, 2, 3