Idén a lusta ember lesz igazán sikeres a kriptó világában?

A kriptovaluták hektikus, hihetetlenül gyorsan változó világában nagyon nehéz megmondani, hogy valaki miként lett sikeres kriptó befektető. Néha még azok sem tudják megmondani hogyan csinálták, akik mára milliomossá váltak belőle. Természetesen az egyértelmű kivételt azok jelentik, akik még a téma őskorában 8-12 éve vásároltak be. Ezek a mindenki mást megelőző innovátorok ma már azonban csak nagyon kicsiny részét teszik ki az időközben elképesztően nagyra nőtt kriptovaluta piacnak. Közben sokezer ember főállású kriptó trader lett. Ők azonban nem nagyon jártak jól az elmúlt egy évben, hiszen gyakorlatilag az összes kriptovaluta árfolyama teljesen összezuhant. A tapasztalatok azt mutatják, hogy minél több időt és energiát igyekezett tenni valaki abba, hogy ezernyi különböző rövidtávú kereskedési manőverrel itt-ott egy lehetőséget meglátva lecsípjen a veszteségekből, valójában annál többet bukott.

Hátra dőlve szemlélni a nagy világégést

Az elmúlt időszakban tulajdonképpen szinte az egész világgazdaságban olyan durva medvepiac alakult ki, hogy az bukott kevesebbet, aki lusta volt és meg sem próbálta okoskodással ellensúlyozni a veszteségeit. Egyre több elemző követendő példaként emlegeti őket. A jelenlegi helyzetben, különösen a kriptó kiszámíthatatlan világában, az lehet sikeres, aki lusta és nem csinál semmit. Bár kétségkívül nehéz tétlenül nézni, ahogy a befektetett pénzünk szép lassan felőrlődik, a tapasztalt kriptó befektetők már nem egyszer átéltek ilyet. Eddig azonban minden egyes alkalommal egyszerűen csak várni kellett és 6-24 hónapon belül az érmék ismét visszanyerték az erejüket.

Arra sem árt emlékezni, hogy nem csak tradeléssel lehet sikeres kriptó befektetővé válni. Bár más, ennél jóval “lustább” megoldások kisebb haszonnal kecsegtetnek, a felesleges veszteséghalmozásnál mindenképpen előnyösebbek. Ilyen lehetőség lehet stakingelni az érméket, belépni valamilyen liquidity provider poolba és kölcsönadni az érméket vagy tranzakció validátorrá válni. Ezek mind olyan opciók, amik a legtöbb esetben egyszámjegyű, esetleg minimálisan kétszámjegyű hozamokat biztosíthatnak, azonban szinte semennyi befektetett energiát nem igényelnek. Nem kell naponta 84 véleménycikket elolvasni arról, hogy épp melyik érme a tuti. Nem kell egész nap stresszelve a chartokat nézegetni. A jelenlegi extrém helyzetben könnyen az lehet a sikeres kriptó befektető, aki egyszerűen leköti az érméit, utána pedig hónapokig, esetleg évekig nem csinál semmit.