Illegális, rádiófrekvenciás eszközöknek nézték a bitcoin-bányászgépeket

Az amerikai vám- és határvédelmi (CBP) hatóságok több ezer bitcoin-bányászgépet foglaltak le abban a hitben, hogy azok illegálisan behozott rádiófrekvenciás eszközök.
A jelentések szerint szeptember környékén több ezer kínai gyártású bitcoin-bányászgépet foglaltak le az amerikai kikötőkben, és csak néhány hete kezdték újra kiadni őket.
Taras Kulyk, a Synteq Digital Bitcoin bányászati megoldásokkal foglalkozó cég vezérigazgatója azt is elmondta, hogy az amerikai vám- és határvédelem (CBP) egyes munkatársai „nincsennek oda a bitcoin-bányászaért, ezért fejfájást akartak okozni az egész ágazatnak, ami elég jól sikerült is nekik”.
Az iparági szereplők szerint a Bitcoin-bányászgépek lefoglalására az amerikai Szövetségi Kommunikációs Bizottság ügynökségének (FCC) kérésére került sor.
A Luxor Technology bitcoin-bányász cég operatív igazgatója, Ethan Vera a Cointelegraphnak elmondta, hogy az FCC kérése abban a téves meggyőződésben történt, hogy a Bitcoin-bányászok rádiófrekvenciás eszközök.
„Úgy véljük, hogy a CBP és/vagy az FCC tévesen minősítette a Bitcoin-bányász ASIC-ket rádiófrekvenciás eszközöknek, annak ellenére, hogy egyértelmű bizonyítékok szólnak az ellenkezőjéről”.
„A rádiófrekvenciás berendezések olyan eszközök, amelyeket rádióhullámok továbbítására, vételére vagy manipulálására terveztek. Az ASIC bányászgépek elektromos jeleket dolgoznak fel, de szándékosan nem generálnak vagy továbbítanak rádiófrekvenciás jeleket” – mondta Vera.
Az iparági szereplők nem biztosak abban, hogy a lefoglalások mögött milyen politikai motiváció állt, és hogy a helyzet meddig fog fennállni. Vera hozzátette, hogy egyes bitcoin-bányász cégek lobbicsoportok mögé tömörültek, hogy részletes magyarázatot keressenek a történtekre, és meghatározzák a legjobb megoldást.
A bányászok nyereségei felére csökkentek, de optimisták maradtak
A tavaly áprilisban történt felezés óta a bányászati bevételek és a bruttó nyereség átlagosan 46%-kal, illetve 57%-kal csökkentek a JP Morgan adatai szerint. A bitcoin (
BTC Price
) árfolyamának beesése pedig a bruttó nyereség 9%-os csökkenéséhez járult hozzá februárban, mondták az elemzők.
A makrogazdasági bizonytalanság – beleértve a közelgő kereskedelmi háborútól való félelmet – megrázta a piacokat, amióta Donald Trump amerikai elnök januárban hivatalba lépett, és 25 százalékos vámokat jelentett be Kanadára és Mexikóra.
A bányászok optimisták, és úgy vélik, hogy a szomszédos üzletágak – köztük a nagy teljesítményű hardverek bérbeadása AI-modelleknek és a speciális ASIC mikrochipek értékesítése – bőven ellensúlyozni fogják a bevételkiesést.