Japán 2500 milliárd dollárnyi zöldenergiát fektetne Bitcoinbányászatba 

Japánban a zöld energia használata jelentős szerepet kap az ország energiapolitikájában.A 2050-re karbonsemlegességet megcélzó ázsiai szigetország törekvései a 2011-es fukusimai nukleáris baleset után váltak hangsúlyossá. Ezzel egyidőben jelent meg világszerte a Bitcoinbányászat, mint új trend. 

A Japánban megmaradt zöldenergia most a Bitcoinbányászatban csapódhatna le. Ennek a lehetőségnek a megtérülését vizsgálja most több japán energetikai vállalat is. A hírek szerint mindegy 2500 milliárd dolláros beruházásról lenne szó. 

Japán zöldenergiával bányászna Bitcoint 

Japánban a Bitcoin és más kriptovaluták szerepe az elmúlt években jelentősen felértékelődött. Bár az ország nem olyan nagy bányászhatalom, mint Kína vagy az Egyesült államok, Japán jelentős figyelmet fordít a digitális eszközökre és azok integrációjára. 

A kormányzat mellett a versenyszektor, azon belül is a Tokyo Electric Power Grid és leányvállalatai, a zöldenergia felhasználását vizsgálják a Bitcoin bányászatához. A helyi sajtó értesülései szerint a vállalat bányászati gépeket telepített napelemes farmjaikhoz, mellyel a fel nem használt megújuló energiát kívánják hasznosítani. 

Az Asahi Shimbun jelentése szerint, ha Japán eléri a 2050-re kitűzött karbonsemlegességi célját, akkor nagyjából a megtermelt energia 50%-a maradhat kihasználatlanul. Ez a körülbelül 240 ezer gigawattórányi áramnak mindössze 10%-a évente 2,5 milliárd dollár értékű Bitcoin keletkezéséhez járulhatna hozzá. 

Motávicó a zöldenergia-termelők számára 

Kenji Tateiwa, az Agile Energy X elnöke, úgy véli, hogy a bányászat jövedelmezőségét jelenleg gátolja a japán energiatermelési szabályozás. Amennyiben Japán úgy döntene, hogy a megújuló energiájának struktúráját bővíti, és a Bitcoinbányászatba fordítja, megoldódhatna a felesleges energia kérdése. 

Ez új bevételi forrást jelenthetne a zöldenergia-termelők számára, ösztönözve a fenntartható energiába történő befektetést. 

“A zöldenergia-termelőknek abból a feltevésből kell működtetniük vállalkozásukat, hogy az általuk megtermelt energia egy része elpazarolt. Ha a Bitcoinbányászat új bevételi forrást jelenthetne számukra, tovább ösztönözhetnénk a zöldenergia bevezetését.” – magyarázta Tateiwa 

Az Agile Energy erőfeszítései a Bitcoinbányászat népszerűsítésére a zöldenergia szélesebb körű felhasználását is jelenthetnék. Mivel a bányászok aktívan keresik a legalacsonyabb költségű energiát, hogy bevételeiket maximalizálhassák, a fel nem hasznát megújuló energia tökéletes alternatíva lehetne. 

Bitcoinbányászat zöld energiával 

A Woocharts jelentése szerint a bányászok 56%-a használ jelenleg megújuló energiát. A napenergia, szélenergia, geotermikus energia és a vízenergia felhasználása környezetbarát és gazdaságosabb hosszú távú megoldást jelentene a hálózat fenntartói számára. 

Megújuló energiaforrással történő Bitcoinbányászat aránya, forrás: Woocharts

Bár a szabályozási környezet hiányossága és az infrastrukturális költségek jelentős kihívásként jelennek meg, a bányászat zöldenergiával való támogatása egyre népszerűbbé válik. 

Minotaurus (MTAUR) – A Kihagyhatatlan Előértékesítés!

  • Akár 70% Kedvezmény a Tokenvásárlás Után
  • Ajánlói Program és Ösztönző Juttatások
  • 100 000 USDT Nyereményjáték: Kiemelkedő Nyerési Esély
  • In-Game Hasznosság a 14.78 Mrd. USD Alkalmi Játék Piacon
  • A SolidProof és a Coinsult Által Auditált Okosszerződés

Érdekel

Értékelés

logo