Kinyírhatják a kriptovaluták a hitelkártya-társaságokat

Miután a két kártyaóriás, a Visa és a Mastercard is bejelentette, hogy illegális tartalmai miatt nem engedélyezi tovább a PornHubon a kártyáikkal történő fizetéseket, sokan azonnal arra gondoltak, hogy a Pornhubnak nem marad más lehetősége, mint a kriptovaluták felé fordulni. Így van ezzel, Paul Graham, az Y Combinator társalapítója is, aki úgy véli, a “fizetési cenzúra” a vállalatokat és a magánembereket is a kriptovaluták felé terelheti. 

Tegnap a Visa és a Mastercard hitelkártya-társaságok bejelentették, hogy a továbbiakban nem fogják feldolgozni a Pornhub felnőtt weboldalra érkező befizetéseket, mert állítólag nemi erőszakról és gyermekbántalmazásról szóló videók is felkerültek a felnőtt tartalmat szolgáltató platformra.

Nem sokkal a bejelentés után a kockázatitőke-befektető, Paul Graham, aki az Y Combinator társalapítója a Twitteren közzétett egy bejegyzést, amely azt sugallja, hogy az ilyen jellegű döntést meghozó hitelkártya-társaságok végső soron áldást jelenthetnek a kriptoipar számára. Graham tweetje így hangzik:

“Lehetséges jövőbeli forgatókönyv: A hitelkártya-társaságok egyre válogatósabbá válnak, hogy kinek dolgozzák fel a tranzakciókat, és ez lesz az, ami a nagyközönséget arra fogja ösztönzi, hogy a fizetés lebonyolításához a kriptovalutákat használja. Ez viszont megöli a hitelkártyákat.”

Azok a cégek tehát, amelyek nem hajlandóak bizonyos vállalkozások számára a tranzakciókat feldolgozni, csak magukkal szúrnak ki, hiszen ezzel egyre több ember fog a kriptovaluták felé fordulni, amelyek ellenállnak a cenzúrának, nem igénylik a személyes adatok kiadását és nehezen nyomon követhetőek. Graham-nek több mint 1,2 millió követője van a Twitteren, akik felbolydultak a bejegyzés láttán. Mindössze pár óra alatt több ezer hozzászólást és megosztást kapott a poszt. Még a Reddit társalapítója, Alexis Ohanian is kommentelte a tweetet, akik azt írta, hogy nemcsak a hitelkártya-kibocsátók döntése, hanem az olyan alkalmazások is hozzá fognak járulni a kriptovaluták széles körben történő elfogadásához, mint a Lolli (Magyarországon még nem működik).

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük