Nemet mondott a kriptotartalékra az Egyesült Királyság

Emma Reynolds, a brit pénzügyminisztérium gazdasági minisztere elutasította egy esetleges nemzeti kriptotartalék ötletét, mondván, szerintük ez nem tenne jót az ország gazdaságának.

Reynolds a Financial Times Digital Asset Summit londoni rendezvényén tartott beszédében azt mondta, hogy bár az amerikai kormány felkarolta a Bitcoint BTC Price BTC Price és saját digitális eszköztartalékot hozott létre, ez a stratégia nem szerepel az ő terveik között.

„Nem gondoljuk, hogy ez megfelelő lenne a mi piacunk számára… Megértjük, hogy az Egyesült Államok erre törekszik, de nekünk nem ez a tervünk” – mondta a gazdasági miniszter.

Reynolds azonban megjegyezte, hogy más területeken az Egyesült Királyság igyekszik közelebb kerülni az Egyesült Államokhoz, és megjegyezte, hogy nagyon fontosnak tartják az együttműködést.

Ha a kriptotartalékot nem is, a blokklánc-technológiát bevezetheti az Egyesült Királyság

Annak ellenére, hogy az Egyesült Királyság napirendjén nem szerepel egy digitális eszköztartalék létrehozása, Reynolds szerint az ország megvizsgálja az államadósság kibocsátásának lehetőségét az elosztott főkönyvi technológiák (DLT) felhasználásával. Az elosztott főkönyvi technológiára a legjobb példa a blokklánc-technológia, amit a kriptovaluták – így például a Bitcoin – is használnak.

A miniszter emellett beszélt a kriptoszabályozásról is, és elmondta, az Egyesült Királyság nem akarja lemásolni az Európai Unió MiCA szabályozását. „Úgy döntöttünk, hogy nem megyünk végig ezen a bizonyos úton” – mondta. A pénzügyminisztérium szerint ugyanis a digitális eszközök szabályozását a hagyományos pénzügyi szolgáltató cégekre kell bízni.

Reynolds egyébként elismerte, hogy a kriptoszektor egyes területei meghaladják a kormányok szabályozási lehetőségeit, a Bitcoin pedig a teljesen decentralizált jellege miatt különösen nagy kihívást jelent.