Kuba elfogadja a kriptopénzeket

A kubai központi bank csütörtökön hozott határozata szerint az ország a jövőben elismeri a kriptopénzeket és szabályozni is fogja őket. Kuba bitcoin elfogadása nem az első a régióban.

Kuba hivatalos közlönyében csütörtökön hozták nyilvánosságra a 215. számú határozatot, amiben a központi bank digitális pénzekkel kapcsolatos szabályozási tervét rögzítik. Azok a szolgáltatók, akik kriptovalutával kapcsolatos szolgáltatásokat nyújtanak a központi banktól kell engedélyt kérniük, hogy tovább folytassák a tevékenységüket.

Kuba bitcoin elfogadása mentheti meg a gazdaságot

Az amerikai embargó térdre kényszerítette Kubát az elmúlt években. Az, hogy a kommunista ország most El Salvador útjára léphet egyben azt is segítheti, hogy megkerülje az amerikai szankciókat az ország.

Boaz Sobrado, egy londoni elemző, aki 4 évet dolgozott Kubában kriptó területen a CNBC-nek elmondta, hogy ez mindenképpen

egy történelmi pillanat Kuba életében

Ne feledjük el, hogy Kuba kormány még mindig meglehetősen konzervatív, a hagyományos marxista elveket követi. A központi bankot még maga Che Guevara hozta létre. Az viszont, hogy most nyitnak a digitális pénzek irányába mindenképpen hatalmas változást hozhat.

Jelenleg az Egyesült Államok és Kuba között nagyon nehéz pénzt küldeni. Tavaly a Western Union, ami az elmúlt 20 évben a fő csatorna volt a pénzügyi tranzakcióknál több, mint 400 helyszínt zárt be az országban a szankciók szigorítása miatt.

A pandémia alatt az utalásokat még nehezebben lehetett teljesíteni az országban. A vírus előtt földalatti csoportok segítették a készpénz szétterítését az országban, azonban a járvány helyzet ezt az utat is megszüntette. Többek között ez is vezetett oda, hogy a kriptopénzek elfogadottsága jelentősen megnőtt az elmúlt években Kubában.

Bár a határozat önmagában biztató jel a kubaiaknak, az hogy a bitcoin segítségével be tudnak-e majd kapcsolódni a globális gazdaságba, illetve hogy milyen a döntés hatásossága még nehéz megállapítani a szabályok pontos ismerete nélkül.

Forrás: CNBC

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük