Már célegyenesben a stabilcoinok a Bitcoin hálózatán

A Bitcoin második réteges Lightning Network hálózata mögött álló Lightning Labs kiadta a Taproot Assets nevű protokoll mainnet alfa verzióját. Ez a protokoll azt a célt szolgálja, hogy stabilcoinokat és más eszközöket is ki lehessen bocsátani a Bitcoin és a Lightning hálózatán. A jelenlegi verzió, a Taproot Assets v0.3 a fejlesztőknek már teljeskörűen működő környezetet biztosít.

A Taproot Assets teljesen megreformálja a Bitcoin élményt

A Lightning Labs fejlesztési igazgatója, Ryan Gentry szerint ez egy új korszak kezdete a Bitcoin számára. Azt vizionálják ugyanis, hogy rengeteg globális valuta kerül majd kibocsátásra Taproot eszközként és a világ külföldi valutás tranzakcióit pillanatok alatt lehet majd a Lightning hálózatán rendezni. A fejlesztők tehát most már stabilcoinokat és más pénzügyi eszközöket is kibocsáthatnak a láncon skálázható módon. Gentry szerint egy lépéssel ismét közelebb kerültek a dollár “bitcoinizálásához”. Nem csoda, hogy van is erre igény, hiszen egyes stabilcoin kibocsátók több amerikai kincstárjegyet tartanak, mint például Németország és Dél-Korea. Ez azért rámutat, hogy milyen szerepe van ma már ezeknek az eszközöknek és milyen szintű is az igény rájuk.

Az alfa verzió elindításához vezető úton már közel 2000 Taproot eszközt bocsátottak ki testneteken. Ez alfa verzió, tehát a fejlesztésnek még egyáltalán nincs vége. A Lightning Labs egy posztban azt mondta, hogy most azt várják, hogy a közösség is tesztelni kezdje a megoldást, hogy a fejlesztés befejező szakasza optimalizálható és tervezhető legyen. De nem ez az egyetlen Bitcoin fejlesztés, ami folyamatban van, jön a BitVM (bitcoin virtuális gép) vagy éppen a Botanix Labs Spiderchain megoldása is.