Mario Draghi: Európának nincs szüksége központi banki kriptopénzre

Az Európai Központi Banknak nem áll szándékában központi banki digitális fizetőeszközt kibocsátani. Mario Draghi szerint az aktuális piaci helyzet nem teszi azt szükségessé.

Az Európai Parlamentben tartott beszéde során Mario Draghi megemlítette a kriptopénzeket és hogy vajon az Európai Uniónak érdemes-e központi banki digitális pénzt kibocsátania vagy sem.

Beszédében kifejtette miért nincs értelme, ha az EKB egy egységes digitális pénzt bocsát ki.

Elsőként az elosztott főkönyvi technológia területén rendelkezésre álló hiányos tesztadatokat említette, és szerinte további alapos vizsgálatokra van szükség, különösen központi banki környezetben.

Hozzátette, az államilag kibocsátott kriptopénz révén a központi bank és a privát banki szektor egymás versenytársaivá válnának:

A háztartások és vállalatok esetében egy egyéni számlákat kezelő központi bank tekintetében ez azt jelentené, hogy a jegybank a lakossági betéteket kezelő privát bankszektorral versenyezne és ez potenciálisan jelentős működési költségeket és kockázatokat vonna magával.

Ugyanakkor azt is hozzátette, a kriptopénzek segíthetnék a pénzügyi intézményeket a gazdaság biztonságosabbá tételében és annak digitalizációjában. Egy másik előnye pedig, hogy a kriptopénzek segítségével sokkal közvetlenebbül sokkal több gazdasági szereplőhöz tudnának eljutni.

Az euró bankjegyek iránti kereslet továbbra is nő és a készpénz továbbra is népszerű fizetési eszköz.

Nem mindenki ért egyet Draghival

Mialatt az ECB-nek nincs azonnali terve egy államilag működtetett kriptopénz kibocsátására, egyes államok pontosan az ellenkezőjét gondolják.

Az egyik ilyen ország Irán lehet, ahol a döntéshozók komolyan fontolgatják egy nemzeti kriptopénz bevezetését az Egyesült Államok által megújított szankciók enyhítése érdekében. Köztudottan Irán el van zárva a nemzetközi SWIFT rendszer használatától, a szankciók hatására nem juthat nyugati tőkéhez, az iráni riál folyamatosan veszít értékéből.

Egy másik példa Venezuela, amit jelenleg hiperinfláció sújt mialatt a petro nevű olajvagyonhoz rögzített kriptopénze ugyan hivatalos fizetőeszköz, de a körülötte lévő átláthatatlanság sokakat elriaszt használatától.

Ha hasznosnak találod a munkánk, kérjük, támogass minket!

[su_row]
[su_column size=”1/2″] [su_list] Bitcoin[su_spoiler title=”1EmtPRcdK168WSN5czx15VuUxBBLhR8MZC” icon=”arrow”]
[su_qrcode data=”1EmtPRcdK168WSN5czx15VuUxBBLhR8MZC” margin=”5″ align=”center”][/su_qrcode]
[/su_spoiler][/su_list]

[su_list] Ether és ERC20 tokenek[su_spoiler title=”0x460d38c7a4222491157a42c9c44b0b38bb4092cc” icon=”arrow”]
[su_qrcode data=”0x460d38c7a4222491157a42c9c44b0b38bb4092cc” margin=”5″ align=”center”][/su_qrcode]
[/su_spoiler][/su_list]

[/su_column]
[/su_row]

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük