Michael Saylor: a bitcoin betiltása az EU-ban több billió dolláros hiba

A MicroStrategy vezérigazgatója, Michael Saylor óva intette az uniós törvényhozókat a bitcoin betiltásától.

Michael Saylor, a MicroStrategy üzleti intelligenciával foglalkozó cég vezérigazgatója egy friss tweetben fejtette ki véleményét az Európai Unió kriptopénzekről szóló törvénytervezetének legfrissebb változatáról, amely a proof-of-work konszenzusmechanizmus használatát kívánja korlátozni.

Saylor több billió dolláros hibának nevezte a kezdeményezést, és ezzel a kriptopénz-iparág más prominens tagjai mellé állva, akik szintén felszólaltak a törvényjavaslat ezen passzusa ellen.

Amint arról a hétvégén beszámoltunk, az utolsó pillanatban mégis visszakerült az a rész az EU-s törvénytervezetbe, amely az unión belüli proof-of-work kriptopénzeket kívánta korlátozni, miután azt korábban a kriptoközösség felhördülése miatt elvetették. Az enyhébb megfogalmazás ellenére az elemzők arra a következtetésre jutottak, hogy ez pusztító hatással lenne a kriptopénz-iparágra.

Az uniós törvényhozók a tervek szerint hónapokig tartó viták után hétfőn szavaznak a törvényjavaslatról.

A potenciális tilalom előnyben részesítené a proof-of-stake és más konszenzusosmechanizmusokat, amelyek bányászata/használata kevesebb energiát emészt fel. Saylor ugyanakkor megjegyzi, hogy az ilyen kriptovalutát a szabályozónak be nem jegyzett értékpapírnak kell tekintenie.

A MicroStrategy több mint 125 051 bitcoint vásárolt, amelyek értéke most nagyjából 4,8 milliárd dollár. A Virginia államban székelő vállalat rendelkezik a jelenleg a legtöbb bitcoinnal a világon.

Mint az köztudott, Saylor a bitcoin egyik legnagyobb támogatója. A Twitteren rendszeresen posztol a vezető kriptovalutáról, emellett gyakori vendége különböző kriptovaluta eseményeknek is.

Saylor kifejezheti nem tetszését az uniós döntéshozóknak, nem valószínű, hogy nagy hatással lesz rájuk. Az EU korrupt, őskövület politikusai még mindig az ezer évvel ezelőtti szabályokat követik és a digitális megújulás, a technológia felkarolása helyett, a “tiltsuk be” jelmondatát hangoztatják. Annyi kárt okoztak már az uniós állampolgároknak, hogy a Saylor által jósolt több billió dollár már igazán nem oszt, nem szoroz.