Miért akar egy magyar vállalat kriptovalutába fektetni?

A Portfolio számolt be róla, hogy a Megakrán igazgatósága még decemberben kezdte el vizsgálni, hogy a társaság miként fektetheti be a rendelkezésre álló forrásait kriptovalutákba. Ezt követően a társaság csütörtökön hivatalosan a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) is bejelentette, hogy megkezdte a kapcsolódó kriptovaluta számlák nyitását és azokon a kriptoeszközök elhelyezését. A tavaly decemberi közlemény szerint ezeken a számlákon akár 100 millió forintnak megfelelő kriptovaluta állomány allokálására is van lehetőség a banki és egyéb szerződésekben meghatározott előírások és feltételek betartása mellett.

A Megakrán legfrissebb pénzügyi jelentéséből kiderült, hogy június végén mintegy 503 millió forint szabad likvid eszközzel rendelkezett a cég. Ez arra utal, hogy ennek az összegnek akár az ötödét is potenciálisan kriptovalutákba fektetheti a társaság.

A Megakrán Nyrt. Magyarország emelési technológiai szektorának egyik vezető vállalata, amely átfogó megoldásokat és gépszerelési szolgáltatásokat kínál az ország több pontján. A cég alapszolgáltatásain túl gépkölcsönzéssel, biztonsági berendezések értékesítésével, szerkezeti szereléssel és szakértői szolgáltatásokkal is foglalkozik.

Miért akar a Megakrán kriptopénzbe fektetni?

A Megakrán kriptovaluta befektetések terén tett előretörése mögött meghúzódó motivációk, valamint ezen eszközök kiválasztásának konkrét indokait továbbra sem hozták nyilvánosságra a közleményben. Úgy tűnik azonban, hogy a lépés mögött több ok is állhat.

Stratégia befektetés

Michael Saylor, a MicroStrategy vezérigazgatója hasonló megközelítést alkalmazott vállalata befektetési stratégiájában. A MicroStrategy azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy aktívan allokálta felesleges pénzeszközeit bitcoinba BTC Price BTC Price . Saylor minden alkalommal hangsúlyozta azt, milyen jó értéktároló és az infláció elleni fedezeti eszköz a bitcoin. Ez a nem szokványos lépés a MicroStrategy-t a vállalati kriptobefektetés úttörőjévé pozícionálta. A befektetésnek a cég részvényesei is örültek, mióta Bitcoinba fektet az eredetileg IT szolgáltatásokra specializálódott cég részvény árfolyama mára megháromszorozódott.

Gerillamarketing

Egy figyelemre méltó ok lehet a kriptovaluta szektorhoz csatlakozás a gerillamarketing alkalmazása. 2017-ben a Long Island Tea cég jelentős márkaváltáson esett át, és a nevét Long Blockchainre változtatta. Ezt a lépést a blokklánc technológia felé történő eltolódás kísérlete volt – az eredetileg üdítőket gyártó cég számára. A döntés jelentős hatással volt a vállalat részvényeire, és felkeltette a figyelmet a pénzügyi és technológiai közösségekben. Ekkor tehát elég volt mindössze átnevezni a céget ahhoz, hogy jelentős árfolyamnyereségre lehessen szert tenni.

A kriptovaluták világában való elmélyüléssel a Megakrán mindenképpen egy egyre jobban fejlődő piacon navigál, és potenciálisan kihasználja a digitális eszközök adta lehetőségeket. A kriptovaluta számlák megnyitására és ebbe a feltörekvő eszközosztályba történő alapok allokálására vonatkozó döntés mindenképpen innovatív megközelítést sugall, ahol a vállalat célja a befektetési portfólió diverzifikálása és a gyorsan változó pénzügyi környezethez való alkalmazkodás.