A megszűnt Mt. Gox hitelezői kártérítési követelést adhatnak be

A már rég megszűnt Mt. Gox kriptotőzsde hitelezői követeléseik behajtására elkezdhetik a bizonyítékok beszolgáltatását, köszönhetően egy újonnan jóváhagyott rehabilitációs eljárásnak, amit a honlapon hirdettek ki még augusztus 23-án.

A közleményben Nobuaki Kobayashi, az Mt. Gox vagyonkezelője jelentette be, hogy az online kártérítési követelés nyilvántartási rendszere már elérhető a hitelezőknek. Az új rendszer azok számára is nyitva áll, akik a korábbi csődeljárás során már beadtak kártérítési bizonyítékot.

Kobayashi elmondása alapján a hitelezők legkésőbb 2018.10.22-ig tölthetnek fel kártérítési követelésre vonatkozó bizonyítékokat, az ezt követő beadott követelések érvénytelenek. Azt egyelőre nem tudta megmondani a vagyonkezelő, hogy mikorra lesznek a követelések jóváhagyva vagy elutasítva.

“A Rehabilitációs Vagyonkezelőnek 2019.01.24-ig kell jóváhagyásra vagy elutasításra vonatkozó nyilatkozatot tennie a bíróságon, de jelenleg még nincs meghatározva a pontos dátum.”

Azok a felhasználók, akik elvesztették hozzáférésüket az Mt. Gox fiókjukhoz, minden bizonyítékukat postán egy tokiói Mt. Gox vagyonkezelőhöz kell elküldeniük.

Az Mt. Gox hitelezői 2018 júniusában nyertek a bíróságon miután egy tokiói negyed a tőzsde státuszát csődvédelemről polgári rehabilitációs eljárásra módosította. Ez egyben megnyitotta az ajtót a hitelezők számára, hogy bitcoint kapjanak a készpénzes kártérítési követelésük helyett, ami nagyon kedvezőtlenül érintette volna a hitelezőket, ugyanis pontosan azt az összeget kapták volna készpénzben, ami a bitcoin árfolyama volt mikor a tőzsde csődbe ment 2014-ben.

2011 és 2014 között az Mt. Gox körülbelül 850 000 BTC-t vesztett el, ami akkori árfolyamon mintegy 450$ millió dollárt ért.

A tokiói Shibuya negyedben található Mt. Gox valaha a kriptovaluta tőzsdék koronázatlan királya volt, volt mikor a teljes bitcoin tőzsde piac 70%-át uralta.

2013 közepére a tőzsde körül elkezdtek szaporodni a problémák, és a garanciák ellenére, a vállalat hirtelen körülmények közepette, 2014 februárban beszüntetett minden kereskedési és váltói tevékenységet, megszüntette honlapját és csődvédelmet kért a japán ide vonatkozó törvények értelmében.

A korábbi CEO-t, Mark Karpelest börtönbe csukták és egy civil rehabilitációs terv keretében a hitelezők visszakaphatják a befektetett pénzüket.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük