Nem a teljes bányászszektor kapitulált a medvepiacon

Az elmúlt hónapokban a kriptopiac végignézte, ahogy a bitcoin bányászok jövedelmezősége új mélypontra zuhant. Ezek a bányászok, akik a bányászati tevékenységükből származó Bitcoin jutalmaktól és bevételektől függenek, szorult helyzetbe kerültek, mivel a Bitcoin ára harmadára esett vissza a korábbi csúcshoz képest. Ennek eredményeként több bányász is eladni kényszerült BTC-állományának egy részét vagy egészét, hogy tőkét szerezzen a működésük fenntartásához. Azonban nem minden bitcoin bányászcég járt ilyen rosszul, a Marathon Digital köszöni szépen, jól van.

A Marathon Digital lerázza magáról a medvét

A Marathon Digital az egyik legismertebb kriptovállalat, ha a tőzsdén jegyzett bitcoin bányászati vállalatokról van szó. A cég a 2021-es év egyik nyertese volt, tekintve, hogy a vállalat részvényárfolyama hogyan emelkedett a népszerűségük ugrásszerű növekedésével párhuzamosan. És ahogyan a nyilvánosan jegyzett bányászcégek élvezték a 2021-es bitcoin bikapiacot követő zsákmányszerzést, úgy ezek a vállalatok a 2022-es medvepiac közepette nagy nyomás alá kerültek.

A Marathon Digital most azt látja, hogy a versenytársak engednek a piaci nyomásnak, és elkezdték eladni a Bitcoin részesedésüket. Ők azonban nem hajlandóak engedni ennek az eladási trendnek, nem voltak hajlandóak Bitcoint eladni, ahogy az egy friss jelentésből kiderül.

A Marathon Digital 2020 óta nem adott el egy darab BTC-t sem, és egyike volt azoknak a vállalatoknak, amelyeknél a BTC állomány mértéke 2021-hez képest emelkedett is. A vállalat most összesen 10.055 BTC-vel rendelkezik, miután 2022 második negyedévében 707 BTC-t szerzett működésük során. Összehasonlítva a tavalyi év azonos időszakához képest a bányászott Bitcoin mennyiség 8%-os növekedést jelent. Összességében a Marathon Digital Bitcoin bányászása 132%-kal emelkedett, az év első felében összesen 1.966 BTC-t termeltek.

Marathon Digital

Bővülő Bitcoin-bányászati képességek

A Marathon Digital nem csak, hogy nem adja el a Bitcoint, de a kevés vállalatok egyike, amely a rosszabbodó piaci körülmények ellenére is képes volt tartani magát a bővítési tervéhez. A Marathon Digital jelentésében kiemeli, hogy az amerikai Hardinban bekövetkezett vihar miatt a működésüket körülbelül 6300 bányászgépre kellett csökkenteni a bányászlétesítményükben. A vállalat azonban azt tervezi, hogy új bányászgépekkel bővíti flottáját, és 2023 első felére összesen 199 000 darab hardverre tervezi növelni azt.

A vállalat folytatta az adósságának a visszafizetését is, június hónapban 35 millió dollárnyi hitelt törlesztett a rulírozó hitelkeretéből. A fennálló egyenleg most 35 millió dolláron áll. A vállalat továbbra is jó cash-flow helyzetben van a bejelentett 88,7 millió dolláros készpénz-állományával. Likviditási profilja továbbra is ígéretes 153,7 millió USD teljes likviditással.

Az éremnek van azonban másik oldala is. Van néhány nagy bitcoin bányászvállalat, amelynek el kellett adni a Bitcoinjait. Ezek egyike a Core Scientific. Ez a tőzsdén jegyzett bányászcég június hónapban 7.202 BTC-t adott el, ami több, mint a teljes Bitcoin termelése az adott hónapban.

A Riot Blockchain és a Cathedra Bitcoin 250, illetve 235 BTC-t adott el. Míg az Argo Blockchain azt tervezi, hogy a hitelfelvétel mellett is el kell adnia Bitcoinjainak egy részét, hogy fenntartsa működését.