Csúcsot döntött a Bitcoin bányászati nehézség a piaci zűrzavar közepette
A Bitcoin bányászati nehézség egyre csak emelkedik s augusztus elején, a kriptopiac összeomlásakor minden idők legmagasabb szintjét érte el.
A napokban számoltunk be arról, hogy a BTC bányászati nehézsége 10%-ot emelkedett, de úgy tűnik ez a trend nem hagy alább. Ezáltal a bányászok jövedelmezősége is tovább romlik, mivel a bányászgépek a fedezeti pontjuk alatt termelnek.
Alex Thorn, a Galaxy Digital kutatási vezetője, nemrégiben kiemelte, hogy 2016 óta ez a 24. legnagyobb mértékű növekedés a Bitcoin bányászati nehézség tekintetében.
Elszállt a Bitcoin bányászati nehézsége, merre tovább?
Az f2pool adatai szerint a BTC jelenlegi, 52 975 dolláros árfolyama mellett a bányászati nehézség 90,67 hashráta.
“A mai nap folyamán a Bitcoin egészen 52 300 dollárig esett. Az f2pool szerint, amikor a BTC 52 000 dollárra zuhant vissza, csak az Antminer S21 Hyd és S21, az Avalon A1466I, az Antminer S19XP Hyd és S19XP volt nyereséges. A legtöbb bányászgép a nyereségességi küszöb alá esett” – számolt be a WuBlockchain hírportál.
A rendelkezésre álló adatok azt mutatják, hogy csak néhány bányásznak sikerült nyereségesnek maradnia. Az f2pool összegzése alapján az összes olyan Bitcoin ASIC (speciális BTC bányász számítógép, gép vagy generátor), amelynek egységnyi energiafogyasztása 23 W/T vagy annál nagyobb, veszteségesen működik.
Ez azt jelenti, hogy a Bitcoin bányászatához szükséges áram és erőforrás költségek meghaladják a bányászatból származó jutalmakat. Ez kihívás lehet a bányászok számára, mivel nyomást gyakorol a fenntarthatóságukra. Ahhoz, hogy versenyképesek maradjanak, működésbeli változásokat kell végrehajtaniuk, például hatékonyabb bányászgépekre kell váltaniuk vagy csökkenteniük kell a kiadásaikat.
Egyes bányászok akár ideiglenesen be is szüntethetik tevékenységüket a piaci feltételek javulásáig. Valójában ez már meg is történt, mivel a blockchain.com adatai szerint a bányászati hashráta zuhanórepülésben van, a BTC árfolyamával arányosan.
A veszteségesen működő bányászok potenciálisan befolyásolhatják a Bitcoin teljes kínálatát. Azon túl, hogy a bányászok a pénzügyi károk miatt leállítják működésüket, további befolyásoló tényezők lehetnek a hálózati zavarok, a szabályozási változások vagy a bányászati létesítményeket érintő természeti katasztrófák. Ha jelentős számú bányász szünetelteti tevékenységét vagy teljesen felhagy azzal, az csökkentheti az újonnan mintelt BTC-k kínálatát.
A Bitcoin és a főbb altcoinok továbbra is rosszul teljesítenek a japán részvényekkel kapcsolatos makrogazdasági tényezők által kiváltott aggodalmak és az Irán és Izrael közötti geopolitikai feszültség miatt. A kriptopiacot megzavarta továbbá az is, hogy a német kormány nemrégiben 50 000 BTC-t értékesített, valamint hogy a csődbe ment Genesis Trading osztalékokat folyósított. Az amerikai kormány is egy nagyobb kaliberű eladásra készül, ami “fekete hétfőt” idézhet elő a piacon.
Míg ezek a tényezők riadókészültségben tartják a piacot, az elemzők már látják a piac potenciális mélypontját, ami jó vételi lehetőséget jelenthet.