NFT alkotásokat mintelhetnek a Sberbank blokklánc platformján a felhasználók

Az orosz Sberbank NFT alkotások mintelését teszi lehetővé a saját blokklánc platformján az utolsó negyedévtől kezdődően. A kezdeményezésbe több művészeti galériát és múzeumot is bevonnának.

A hírt a bank elnökhelyettese, Anatolij Popov jelentette be a Vlagyivosztokban rendezett Keleti Gazdasági Fórumon. A magas rangú vezető hozzáfűzte, hogy az orosz székhelyű bankóriás művészeti oldalak, galériák és sportszervezetek bevonását tervezi, hogy azok a platformján legyenek képesek nem helyettesíthető tokeneket listázni.

Popov megjegyezte, hogy a kezdeményezés újdonság a bank számára, és ezért a rajt előtt számos tesztet kell elvégezniük. A kezdeti szakaszban a szolgáltatás korlátozott lesz a tartalom moderálásának szükségessége miatt – tette hozzá.

Az 50 százalékban állami tulajdonú Sberbank azt követően hozta létre a blokklánc platformját, hogy idén márciusban engedélyt kapott az orosz jegybanktól digitális pénzügyi eszközök kibocsátására. A platform jelenleg csak jogi személyek számára érhető el, de 2022 utolsó negyedévében magánszemélyek is hozzáférést kapnak, és bárki számára elérhető lesz – a megfelelő kritériumok teljesítése után – a digitális pénzügyi eszközök kibocsátása, vásárlása és eladása.

Májusban a vállalatok számára lehetővé tették a hatályos orosz jogszabályok által megengedett módon pénzköveteléseket igazoló digitális pénzügyi eszközök kibocsátását, azok vásárlását és a velük való tranzakciókat. A digitális pénzügyi eszközök fogalmát még 2021 januárjában vezették be az orosz jogszabály rendszerbe. Az év végére pedig a moszkvai tőzsdén való kereskedés megindítását tervezik.

Popov állítása szerint korlátozottan, de van kereslet az NFT-kre, miközben az RBC portálnak megjegyezte, hogy orosz állampolgárok sikeresen listáznak és értékesítenek digitális eszközöket külföldi platformokon. Arra is rámutatott, hogy az NFT-k bevezetése számos megválaszolandó kérdést vet fel, többek között a tokenek által képviselt tartalommal kapcsolatban.

Oroszországnak még nem sikerült átfogóan szabályoznia a kriptovalutákat, mivel a jelenlegi törvény elsősorban azokra a coinokra és tokenekre vonatkozik, amelyeknek van kibocsátója. A következő hónapokban a Duma felülvizsgálja a digitális valutáról szóló új törvényét. Miközben a legtöbb kormányzati intézmény egyetért abban, hogy az orosz rubel maradjon az egyetlen törvényes fizetőeszköz az országban, egyre több felhívás érkezik a decentralizált digitális valuták külkereskedelemben való használatának legalizálására.