Növekvő várakozások a már temetett Ton blokkláncával szemben

Kevesen tudják, de a Telegram alapítójának, Pavel Durovnak van egy blokklánc-projektje is, a 2017-ben létrehozott Ton. 2018-ben kezdte el működését a hálózat, de mivel számtalan problémával szembesültek már az elején, nem igazán lett nagy durranás akkoriban a projekt, sem pedig natív kriptovalutája, a Gram. Eredetileg Durov célja az volt a blokklánc létrehozásakor, hogy egy alacsony költséget és komoly gyorsaságot biztosító hálózatot alkosson meg.

A Ton újrakezdi működését és 2022 nagy durranása lehet

Nagyon jól is indult a történet, hiszen az első coin kibocsátással 1,7 milliárd dollárt sikerült összekalapolni a befektetőktől. Viszont az amerikai értékpapírfelügyelet, a SEC 2019. októberében leállította a tokenek árusítását és kereskedését, a szükséges jóváhagyások hiányára hivatkozva. Végül 9 hónapon keresztül tartó jogi huzavona után a Telegram úgy döntött, hogy elhagyja a projektet és 18,5 millió dolláros bírságot megfizet a SEC-nek. Múlt hónapban azonban jött az örömhír, maga Durov jelentette be, hogy a blokklánc újra él és aktív, bár most már Toncoin néven.

Egyes bennfentesek szerint még mindig közel 1 millió ember lehet tagja a Ton közösségének. Ők 2018 óta nem hagyták el a Telegram alapítójának álomprojektjét, még akkor sem, amikor a SEC blokkolta a coinok értékesítését. Az idei évben sokan abban bíznak, hogy végre ismét a fejlődés és bővülés útjára léphet a Ton, “meglepően” jó sebességével és skálázhatóságával. A Ton nevét egyébként egy másik kriptovaluta kapcsán is láthatjuk. Ugyanis a TON Labs 2020-ban indította útjára a Ton Crystal projektet, ami csak nevében kapcsolódik az eredeti Tonhoz. Viszont az alapítók szerint komoly hatással van rájuk is az eredeti projekt körüli huzavona.