Országok, ahol megújuló energiaforrással bányásznak bitcoint

A bitcoin bányászat egyre zöldebb: a legutóbbi jelentés szerint az Egyesült Államok, Kína és Kazahsztán vezeti a listát. 

Ismét reflektorfénybe került a bitcoin bányászat, ahol egyre nagyobb hangsúlyt kap a megújuló energiaforrások használata. Legutóbb Seth hívta fel a figyelmet a szóban forgó trendre, miután a Visual Capitalist egy jelentésében az iparág élen járó országait emelte ki. Különböző tényezők, többek között a szabályozási környezet és az áramköltségek alapján elemezték a top 10 államot. Ezen kulcsfontosságú elemek ugyanis nagyban befolyásolják a bányászok döntéseit működésük során.

A listára felkerült az Egyesült Államok, Kína, Kanada, Oroszország, Németország, Malajzia, Írország, Szingapúr és Thaiföld is, melyek a bitcoin hálózat hashrátájának 93,8-át adják. Az Egyesült Államok, Kína és Kazahsztán folytatja a bányászati tevékenységek oroszlánrészét, ami hangsúlyozza dominanciájukat az iparágban.

A jelentés szerint a bitcoin bányászok világszerte évente körülbelül 348 terawattóra villamos energiát fogyasztanak, az ökolábnyom csökkentése érdekében ezért a megújuló energiaforrások kulcsfontosságú szereplők lehetnek. Az Egyesült Államok, Kína és Kazahsztán egyébként már élen jár ezen technológia használatában, fontos azonban hozzátenni, hogy ez utóbbi ország még mindig erősen a szénre támaszkodik.

Míg a top 10-es listán szereplő országok közül egyesek előrelépést mutatnak a megújuló energiaforrások bevezetésében, más államok a fenntarthatóság terén járnak élen. Izland, Paraguay és Norvégia figyelemre méltó példák lehetnek, ám együttesen a globális bitcoin bányászhálózat alig több mint egy százalékát adják.

A környezetbarát bitcoin bányászat felé való elmozdulás már nem csak választás kérdése, az iparág hosszú távú életképessége érdekében vált szükségessé. A tevékenység környezeti hatásával kapcsolatos növekvő aggodalmak miatt ugyanis a szabályozó hatóságok egyre nagyobb nyomást gyakorolnak a bányászokra.