Ozzy Osbourne meghódítja az NFT-k piacát – a Cryptobatz szerelemprojekt

Ozzy Osbourne, vagyis a “Sötétség Hercege”, sem szeretne kimaradni a jóból, így úgy határozott, hogy ő is belép a kriptovaluták káprázatos világába. Az elismeréseiről s botrányairól egyaránt hírhedt zenész saját NFT kollekció piacra dobásával szeretne kedveskedni rajongóinak. 

A Black Sabbath heavy metal banda egykori frontembere Cryptobatz néven indítja útjára NFT kollekcióját. A kriptó elnevezése a denevérekre utal, illetve arra az ominózus esetre, amely mára már legendássá vált a zenekedvelő berkekben. Tudniillik, több mint 30 éve, pontosan 1982-ben, Ozzy egy koncert alkalmával leharapta egy játéknak hitt, de nagyon is valódi denevér fejét. Az eset egyeseket azóta is megbotránkoztat, viszont a zenész a saját hasznára fordítja azt.

Osbourne elmondása szerint egyébként már jó ideje próbált NFT-ket szerezni magának, azonban sikertelenül. Több sikertelen vásárlási kísérlet után döntött úgy, hogy saját kezébe veszi az irányítást s létrehozza az általa megálmodott digitális eszközt.

Ozzy Osbourne Cryptobatz NFT

„Számos alkalommal próbáltam NFT-t vásárolni, sőt Sharontól, a feleségemtől, is azt kértem karácsonyra, viszont egyszer sem sikerült megkaparintanom a hőn áhított kriptómat. Ezért szántam el magam arra, hogy megalkossam a sajátomat. A Cryptobatz egy teljesen őrült ötlet, amit a rajongóim és az NFT gyűjtők számára találtam ki. A dizájn a legikonikusabb színpadi pillanatomnak adózik tisztelettel, ami a műveszettörténet egyik legkülönösebb mozzanata a mai napig.”

A hivatalos beszámoló szerint a kollekció 9 666 egyedi NFT denevérből áll majd és 2022 januárjában fog debütálni. Minden egyes CryptoBat képes lesz “megharapni” a többi NFT-t a tulajdonosa kriptotárcájában. Emellett a vevők keresztezhetik majd a kollekciót más NFT-kel, mutáns egyedeket (MutantBatz) létrehozva ezzel.

NFT-k a zeneiparban

Egyébként, nem Ozzy Osbourne az első olyan művész, aki saját NFT-t jelentet meg. Több amerikai heavy metal zenekar, köztük a Megadeth vagy az Avenged Sevenfold, is előrukkolt saját kriptovalutájával. Nemrégiben pedig maga a Beatles, jobban mondva az együttes szerzői jogaiért felelős munkatársai, ritka interjúkat publikált.

Az efféle megmozdulások a kriptovilágra és egyúttal a zeneiparra is rendkívül jótékony hatást gyakorolnak.