Passzív jövedelem kriptovaluták stakelésével? Ezt a top 5 Proof of Stake érmét válaszd

A kriptovaluták hallatán a legtöbben magas kockázatokra és világmegváltó nyereségekre gondolnak. Bár a mémcoinok és a gyorsan felkapott projektek kapják a legnagyobb figyelmet, számos megalapozott valódi hasznossággal bíró projekt létezik a piacon, amely kiszámíthatóbb befektetést jelent.

A cikkben 5 kiemelkedő PoS (Proof-of-Stake) coin kerül bemutatásra, amelyek vonzó hozamtermelési lehetőséget kínálnak 2025-ben.

  • Top 5 proof-of-stake coin a passzív jövedelem termeléséhez
  • Hogyan működik a kriptovaluta staking?
  • Magas stakingjutalmak – túl szép, hogy igaz legyen?

Top 5 proof-of-stake coin a passzív jövedelem termeléséhez

A passzív jövedelem szerzésének számos módja van. A legtöbb tőzsde kínál staking szolgáltatásokat és hozzáférést likviditási poolokhoz, miközben a tokenek hosszú távú birtoklásával is szép nyereség érhető el. Íme öt megbízható projekt, amelyek stakelésével jelentős nyereségre tehetünk szert.

1. Ethereum

Jelenlegi jutalomráta: 3,17%

Az Ethereum a világ legnépszerűbb Proof-of-Stake (PoS) platformja. Bár más kriptovaluták magasabb stakingjutalmakat kínálnak, az eth staking nagyszerű lehetőség azoknak a befektetőknek, akik jól ismert és népszerű kriptovalutában gondolkodnak.

Az ETH ETH Price ETH Price stakingjutalom jelenleg 3 és 4,5% között mozog, platformtól és protokolltól függően. Közel 83 milliárd dollárnyi token van lekötve, ami a teljes erre jogosult tokenmennyiség 27%-a.

Validátor csomópont futtatásához körülbelül 32 eth tokenre van szükség. Szerencsére a kisbefektetők számára is elérhetők alternatívák, mivel számos tőzsde és protokoll – például a Coinbase, Binance, KuCoin, Lido, Ankr és EigenLayer – kínál eth staking szolgáltatásokat.

2. Polkadot

Jelenlegi jutalomráta: 11-12%

A Polkadot blokkláncát az adatok és eszközök blokkláncok közötti átvitelének megkönnyítésére hozták létre. Jelenleg a tokenek 55%-a van lekötve, ami nem meglepő, tekintve a bőkezű, 6-12% közötti jutalmakat.

Tapasztalt befektetők a Polkadot.js felületén is stake-elhetnek, de ehhez minimum 10 dot token szükséges. Alternatívaként tőzsdék és poolok állnak rendelkezésre, ahol már 1 DOT is elegendő.

3. Solana

Jelenlegi jutalomráta: 6-8%

A Solana szintén a legnépszerűbb projektek közé tartozik. Pillanatnyilag a jogosult tokenek 65%-át, mintegy 67 milliárd dollárnyi értéket stakelnek, a jutalom pedig 6-8% között mozog.

A SOL Price SOL Price tokenek stake-elésével segíthetsz a validátoroknak a hálózat működésének biztosításában, miközben a megosztott kockázat vállalásáért cserébe jutalmat kapsz.

A legtöbb kriptoplatformon – például a már említett Coinbase-en, Binance-en és számos más protokollon – stakeelhetsz solanát.

4. Cardano

Jelenlegi jutalomráta: 2-3%

A Cardano az egyik legnépszerűbb okosszerződéses blokklánc. Bár a cardano viszonylag alacsony valós jutalomarányt kínál, a staking remek lehetőség a meglévő cardano-tulajdonosok számára a passzív jövedelemszerzésre.

A cardano jelenleg 2-3%-os jutalmat kínál, és olyan platformokon stakelhető, mint a Daedalus, Yoroi, Ledger, Exodus Wallet és a Binance.

5. Bittensor (TAO)

Jelenlegi jutalomráta: 17,32%

A bittensor (TAO) egy decentralizált, nyílt forráskódú, gépi tanulási hálózat, amely a gépi intelligenciát kereskedhető árucikké alakítja. Egy olyan peer-to-peer piacteret hoz létre, ahol a mesterséges intelligencia modelleket megosztják, képzik és érték szerint rangsorolják, ösztönözve az együttműködést és az innovációt.

A tao tokent jutalmakra, stake-re, kormányzásra és kifizetésekre használják a hálózaton belül, elősegítve a decentralizált gazdaságot a mesterséges intelligencia fejlesztéséhez.

A tokeneket igen magas, 15-18%-os jutalomért lehet stake-elni, többek között a Kraken és Coinbase tőzsdéken, de számos tárcán és protokollon is elérhető.

Érdekelhet: Ezek a legjobb staking platformok kezdőknek 2025-ben

Hogyan működik a kriptovaluta staking?

A Proof-of-Stake (PoS) egy konszenzusmechanizmus, amelyet bizonyos kriptovaluták használnak a tranzakciók érvényesítésére és új blokkok hozzáadására a blokklánchoz. Íme a staking egyszerűsített működése.

A felhasználók lekötnek egy bizonyos mennyiségű kriptopénzt. A lekötött téteket (stake) nagyságuk és más tényezők alapján választják ki a tranzakciók érvényesítésére és új blokkok létrehozására. A hozzájárulásért cserébe az érvényesítők jutalmat kapnak.

Magas stakingjutalmak – túl szép, hogy igaz legyen?

Bár számos jó hírű érme és projekt kínál stakingjutalmakat, fontos az óvatos és körültekintő hozzáállás. Sok magas stakingjutalmakat kínáló projekt gyakran magas inflációval rendelkezik, így a kapott kriptopénz „valódi” értéke alacsonyabb lehet, mint a megadott jutalom mértéke.

Mielőtt belevágnál, alaposan vesd össze a kiválasztott érméket! A múltban több projekt, például a terra/luna és az OlympusDAO, magas stakingjutalmakat kínált, de később jelentős összeomlást szenvedett el.

Kapcsolódó: