Közeleg a Polygon 2.0 frissítés, a Bitcoin Spark elhozza az okosszerződéseket a Bitcoin hálózatára

Itt az ideje, hogy többet is megtudjunk a Polygon 2.0-s frissítéséről, az Arbitrum Orbit mainnetjének megjelenéséről és a Bitcoin Spark fejlesztéseiről a Bitcoin hálózatán.

A kriptopiac valósággal zsong az izgalomtól a Polygon, az Arbitrum és a Bitcoin Spark legfrissebb bejelentéseinek következtében. Míg a Polygon a 2.0-s frissítését készíti elő, addig az Arbitrum a saját Orbit névre hallgató mainnetje premiérjére hangolódik. Mindeközben a Bitcoin Spark háza táján sem tétlenkednek, hiszen figyelemre méltó újdonságokkal rukkoltak elő.

A Bitcoin Spark ICO-ján keresztül második esélyt kapunk arra, hogy még idejében lecsaphassunk a Bitcoinra

A Polygon (MATIC) tűkön ülve várja a 2.0-s frissítését

A Polygon Labs júniusban jelentette be arra irányuló törekvését, hogy „az internet érték rétegének komponensévé” váljon. Az újítás a Polygon 2.0 fantázianevet kapta. A projekt mögött álló csapat azóta számos innovációval állt elő a cél elérésének érdekében.

A Polygon fejlesztői teamje nemrégiben adta hírül, hogy befejezték a zkEVM mainnet béta verziójának munkálatait. Ezt megelőzően lépett életbe a POL token szerződése az Ethereum hálózatán. A POL a Polygon jelenlegi érméjét, a MATIC-ot hivatott felváltani.

A frissítés célja, hogy a Polygon-t egy olyan hálózattá tegye, amelyen bárki szabadon teremthet értéket, alkothat és köthet üzleteket. Ennek eredményeképp a piaci elemzők pozitív árfolyamelőrejelzéseket állapítottak meg a MATIC vonatkozásában. Az olyan elismert szakemberek, mint például Dominic Basulto, úgy vélik, hogy az érme vételára akár 30%-os növekedést is elérhet s ezzel átlépheti az 1 dolláros határt év végéig.

Az Arbitrum készen áll az Orbit mainnet elindítására

Az Arbitrum legfrissebb bejelentése is meglehetősen felkeltette az ágazat szereplőinek érdeklődését. Nyilvánosságra került ugyanis, hogy rövidesen érkezik az Orbit, az Arbitrum-on létrehozott harmadik rétegű (layer 3) hálózat.

A fejlesztők ezáltal arra használhatják az Arbitrum-ot, hogy második és harmadik rétegű hálózatokat építsenek ki az Orbit-on. A kriptoszektor szakértői szerint ez nagyban hozzájárulhat az ARB ökoszisztéma fejlődéséhez. Továbbá, úgy feltételezik, hogy az Arbitrum csereértéke is pozitívan reagál majd erre a húzásra.

Októberben az Arbitrum árfolyama 8%-kal emelkedett meg, így az ára elérte a 0,97 dollárt. A prognózisok alapján könnyen megugorhatja az 1 dolláros szintet is az elkövetkezendőkben. Ha az Arbitrum képes lesz erre, akár kezdetét veheti egy rali is. Az Arbitrum árfolyam előrejelzése azt sejteti, hogy a 2023-as év végéig az 1,5 dollárt is elérheti a vételára. Ez az egyik legjobb kriptobefektetési opcióva teszi az ARB-t a piacon.

Bitcoin Spark (BTCS) – újítások érkeznek a Bitcoin hálózatára

A Bitcoin 2009-ben robbant be a köztudatba, mint az első blokkláncon futó kriptovaluta. A blokklánc technológia óriási változáson esett át a Bitcoin megjelenése óta. Ugyanakkor, sok forradalmasító vívmány hiányzik a Bitcoin rendszeréből. Pontosan ezt kívánja orvosolni a Bitcoin Spark s beilleszteni őket az eredeti eszközbe.

A Bitcoin Spark a Bitcoin fork során jött létre, ez azt jelenti, hogy a hálózathoz tartozó sajátos kóddal rendelkezik. Emellett viszont számtalan jelentős módosítást hajtott végre, ami még hatékonyabbá tette a hálózatot. A Proof of Work mechanizmus magas energiaigénye komoly bírálatot váltott ki világszerte. Ennek okán a Bitcoin Spark egy sokkal effektívebb változatott kreált, a Proof of Process mechanizmust.

A PoP a PoW és a PoS konszenzus mechanizmusok kombinációjából lett megalkotva. Ez az egyedi modell tette a Bitcoin Spark hálózatát sokkal energiahatékonyabbá a Bitcoin-nál. Mi több, az okosszerződéseket is beintegrálta a szerkezetébe. Ez azon blokklánc funkciók egyike, ami nincs meg a Bitcoin-ban.

Az elemzők azt vetítették elő, hogy fényes jövő vár a Bitcoin Spark-ra, ha innovációit összekapcsolja a Bitcoin-nal. A projekt további célkitűzése, hogy mindenkinek lehetővé tegye a Bitcoin-ba történő korai befektetést. Éppen emiatt alkalmazza az ICO-t. A Bitcoin Spark jelenleg az előértékesítés kilencedik szakaszában jár, ahol tokenenkénti ára 3,5 dollár.

Tudj meg többet a Bitcoin Spark ICO-ról:

Honlap: https://bitcoinspark.org/
BTCS vásárlás: https://network.bitcoinspark.org/register

***Figyelem! Fenti írásunk egy támogatott vendégtartalom. A BitcoinBázis szerkesztősége semmilyen formában nem vállal felelősséget a leírtakért és fokozott óvatosságra inti minden Olvasóját az extrém kockázatos kriptovaluta, CFD, token, metaverse, DeFi, play-to-earn és ICO/STO/SAFT befektetések kapcsán. Egyéni kutatás és az állítások alapos ellenőrzése maximálisan javasolt. Kereskedj, invesztálj és játssz felelősségteljesen.***