Rekordmennyiségű stabilcoin van tartalékban

Rekordmennyiségű, 27 milliárd dollárnyi stabilcoin van tartalékban a különböző kriptovaluta tőzsdéknél. Mindeközben a kriptovaluta piac végre az éledezés jeleit mutatja. A bitcoin az utóbbi hónapok gyászos teljesítménye után végre körülbelül 20%-t tudott emelkedni az elmúlt egy hét során. Optimista várakozások szerint csak a lefelé tartó tendenciát volt nehéz megtörni, innen már további emelkedésre számíthatunk. A CryptoQuant blokklánc elemző platform adatai szerint legutóbb tavaly decemberben döntött rekordot a tartalékként tartott stabilcoinok mennyisége, valamivel 24 milliárd dollár fölött. Ezt követően némi visszaesés következett, most azonban ismét növekedő tendenciát mutat és soha nem látott magasságokba emelkedik a stabilcoinok száma.

Pozitív előjelek

A forgalomban lévő rekordmennyiségű stabilcoin arra utal, hogy ismét egyre többen szeretnének beszállni a kriptovaluta piacra, vagyis talán kezd visszatérni a befektetők bizalma. A befektetői bizalom növekedéséről a bitcoin  fear & green index (félelem & kapzsiság indikátor) is tanúbizonyságot ad. Ez az index néhány hete még alig 24-28 körül járt, ami kritikusan negatív befektetői hangulatot mutatott, mostanra viszont ismét növekedésnek indult, és már 50 körül jár.  Igaz, hogy ez még messze van a legoptimálisabb hangulatot jelző 100-as értéktől, de ennyire pozitív befektetői hangulatváltozást 2021 november óta nem mutatott az index. Egyre több elemző véleménye az, hogy mindezen jó előjelek láncreakciót indíthatnak el azon befektetők körében akik csak arra várnak, hogy újra beszállhassanak, és a közeljövőben a bitcoinnak új alsó támasza alakulhat ki az 50,000 dolláros árfolyam környékén.

Az elemzői várakozások az altcoinokat illetően is hasonlóak, sőt az ether érme például a bitcoinnál is nagyobb visszakapaszkodást mutatott be, közel 30 százalékos árfolyam növekedéssel. Több elemző az altcoinok közül az ADA érmét emelte ki, mint az egyik leglátványosabban alulértékelt kriptovaluta. Sokminden függhet persze a világpolitikai helyzettől, például az orosz-ukrán konfliktustól, hisz egy jelentős fegyveres összecsapás kirobbanása akár újabb pánikszerű láncreakciót is elindíthat a kriptovaluta és az egyéb pénzügyi piacokon egyaránt, amelyek még csak most kezdenek magukra találni az év eleje óta tartó zuhanáshullámok után.