Szigorú kriptotörvény előterjesztésére készül Boris Johnson

Az új jogszabály a bűncselekményekkel kapcsolatba hozható kriptovaluták lefoglalására és az Oroszországgal szembeni szankciók megerősítésére összpontosít majd.

Az Egyesült Királyság miniszterelnöke, Boris Johnson a Reuters jelentése szerint nemsokára egy gazdasági bűnözésre vonatkozó törvényt fog előterjeszteni. A jogszabály célja a hírek szerint a különböző valuták illegális tevékenységekben való alkalmazásának visszaszorítása, az Oroszország elleni szankciók további erősítése, valamint a hatóságok felhatalmazása a kriptovaluták egyszerűbb és problémamentesebb elkobzására.

Nem ez az első alkalom, hogy az Egyesült Királyság a kriptovaluták szabályozására készül, az ország jól ismert a kriptoszektorral szembeni szigorú megközelítéséről. Ahogy arról nemrég beszámoltunk, a brit pénzügyi hatóság nemrég betiltotta a bitcoin ATM-ek üzemeltetését, az elmúlt hónapokban pedig folyamatosan figyelték, hogy történik-e bármilyen kriptovalutával kapcsolatos illegális ügylet az országban.

„Gyorsabban és könnyebben” foglalhatnának le kriptovalutákat

Kedden a Reuters arról számolt be, hogy Boris Johnson egy új jogszabállyal kívánja megduplázni a gazdasági bűnözés visszaszorítására tett erőfeszítéseket. A törvényjavaslat lehetővé tenné a hatóságok számára, hogy “gyorsabban és könnyebben” foglalhassanak le kriptovalutákat abban az esetben, ha azokat bűncselekményekben használták.

Az ügyben felszólalt Erzsébet királynő legidősebb fia, Károly herceg is:

“Törvényjavaslatot terjesztünk elő, amely tovább erősíti a gazdasági bűnözés elleni küzdelemre, a bűncselekmények finanszírozásának visszaszorítására és a vállalkozások növekedésének elősegítésére irányuló hatásköröket.”

A törvényjavaslat továbbá az Oroszország elleni szankciók hatását is erősítené, biztosítva, hogy a Vlagyimir Putyin belső köréhez tartozó személyek ki legyenek szorítva az Egyesült Királyság gazdaságából.

420 millió dollárt különített el a Bank of England kriptoelemzésre

A brit kormány márciusban már jóváhagyott egy gazdasági bűnözésről szóló törvényt, és pénzügyi szankciókkal sújtott több száz orosz állampolgárt és szervezetet, ezzel is nyomást gyakorolva az orosz vezetésre.

Érdemes megemlíteni, hogy az Egyesült Királyságban a kriptovaluták legnagyobb ellenzője az ország központi bankja és annak vezetői. Nemrég egyébként a Bank of England nyilvánosságra hozta azon szándékát, hogy 420 millió dollárt kíván mozgósítani a kriptovaluták és azok ottani alkalmazásának vizsgálatára. Sőt, a bank 100 új munkatárs felvételét is tervezi a projekt keretein belül, a Bank of England emellett pedig fel fogja kérni az összes brit céget, hogy számoljanak be a kriptovalutákkal kapcsolatos terveikről.