Tisztázta a Tether, hogy miért bocsátottak ki újabb 1 milliárd USDT-t
Paolo Ardoino a Tether technológiai vezetője tisztázta, hogy milyen céllal került kibocsátásra az Ethereum blokkláncon újonnan nyomott 1 milliárd dollár értékű USDT. Ez a második milliárd dolláros kibocsátás az elmúlt két hónapban, így a 2023-ban kibocsátott USDT stabilcoinok összértéke meghaladja a 16 milliárd dollárt.
A Tether újabb 1 milliárd dollár értékű USDT-t veretett az Ethereum blokkláncon június 12-én. Ezelőtt legutóbb április 21-én történt hasonló tranzakció, és a kriptós közösségnek szokása ilyenkor vad találgatásokba kezdeni a kibocsátás okáról, és az újonnan létrehozott érmék várható felhasználásáról. Paolo Ardoino, a Tether technológiai vezetője Twitteren tisztázta, hogy a legújabb kibocsátás része a cég Ethereumos “készletfeltöltésének.” Ez a pénzverés azonban nem befolyásolja az USDT teljes piaci kapitalizációját, mivel az újonnan kibocsátott érmék csak technikai értelemben kerültek forgalomba, valójában a következő kibocsátási kérelmek és blokkláncok közötti USDT tranzakciók során fogják felhasználni készletként.
Blokkláncok között jellemzően a kereskedők szoktak USDT-t küldeni, ugyanis az USDT az egyik olyan kriptodeviza, amely blokkláncoktól függetlenül a kripto világ nagy részén mindig rendelkezésre áll, és likviden használható kereskedésre és tranzakciókra. “A tőzsdék gyakran abban a helyzetben találják magukat, hogy USDT érméik többségét egy adott blokkláncra koncentrálják. Ilyenkor hozzánk fordulnak, hogy segítsünk a lánccsere folyamatában, és biztosítsuk a zökkenőmentes és hatékony működést” – mondta Ardoino a Cointelegraphnak.
Ardoino elmagyarázta, hogy a Tether rendszeresen együttműködik különböző kriptoplatformokkal annak érdekében, hogy segítsenek kiegyensúlyozni az USDT likviditását a különböző blokkláncok között. Például, ha egy kriptotőzsdén túl sok USDT van az Ethereum blokkláncán, ugyanakkor hiány tapasztalható a Tron blokkláncán, akkor a tőzsdének váltania kell a blokkláncok között. Ebben segít a tőzsdéknek a Tether, és az újonnan kibocsátott érmék ezekben a váltásokban kerülnek felhasználásra a technikai elszámoláshoz.
A Tether 2023-ban több mint 16 milliárd dollár értékben veretett új USDT-t, és jelenlegi piaci kapitalizációja meghaladja a 83 milliárd dollárt. Az USDT piaci dominanciája 2023-ban új csúcsokra jutott, köszönhetően annak, hogy más érmekibocsátók komoly nehézségekkel küszködnek az amerikai bankválság, és a szabályozói keménykedésnek köszönhetően. Ennek jeles példája az USDC esete, amely 2022-ben közel járt ahhoz, hogy letaszítsa az USDT-t a stabilérmék trónjáról, azonban az említett negatív körülmények jelentősen befolyásolták az USDC-be vetett piaci bizalmat. Ennek hangot is adott Jeremy Allaire, a Circle vezérigazgatója, aki az amerikai szabályozó hatóságok kriptodeviza ellenes intézkedéseit okolta az USDC piaci kapitalizációjának csökkenéséért.