Új módszerrel lehet anonim módon bitcoint cserélni moneróra

Az Incognito nem gyűjt személyes információkat vagy tranzakciós nyilvántartásokat, azaz teljesen anonim marad minden bitcoin csereügylet. 

Andrey Bugaevski szerint egyszerűen lehet anonim módon bitcoint moneróra cserélni az Incognito adatvédelemre összpontosító kriptovállalat projektjének segítségével.

Az Incognito egy olyan módszer, amellyel a kriptovalutákat külön blokkláncon továbbítják, így azokat sokkal nehezebb megfigyelni. A társaság bejelentette, hogy az adatvédelmet központi kérdésként kezelő decentralizált tőzsdéhez (pDEX) hozzáadta a monerót.

“Ez azt jelenti, hogy bárki névtelenül, nyom nélkül vehet és adhat el monerót”, írta Bugaevski. A pDEX-en lévő felhasználóknak nem kell személyes adataikat megadniuk, mint azt nagyon sok más kriptotőzsde már kéri és a tőzsde nem tartja nyilván a vásárlókat, az eladókat vagy a tranzakciós összegeket. A felhasználó kezeli a saját pénzét és tartja magánál a privát kulcsait.

Az ügyfelek több eszközt is például bitcoint, ETH-t, USDT-t, DAI-t és BNB-t cserélhetnek moneróra. Minden ERC20 és BEP2 token támogatott, a tokeneket kibocsátóknak pedig nem kell megkérniük a tőzsdét, hogy listázzák a token párjukat. Ezen felül díjat sem kell fizetniük, csak megfelelő likviditást kell biztosítaniuk. A kriptotőzsdék nagyrésze már eleget tesz az Európai Unió ötödik pénzmosás elleni irányelvének, amely értelmében a tőzsdének információt kell gyűjteniük az ügyfeleikről. Az Incognito ezt kerülné ki.

Túlságosan nagy ígéret

Az Incognito ígérete azonban túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, nyilatkozta a titkoscoinok kereskedelmére specializálódott tőzsde, a LocalMonero Alex álnevű társalapítója. “Az anonimizáló folyamathoz be kell és ki kell lépni az Incognitoból, viszont itt fontosak a bitcoin illetve más nyilvános főkönyvi kriptovaluta címek és tranzakciók, amelyek bármely módon is kapcsolódnak az Incognitohoz. Csak úgy valósítható meg a teljes anonimitás, ha nincs olyan fekete lyuk, mint az Incognito, amelybe be és ki kell lépni és csak a felhasználóra figyel. Ha a BTC könyvelésben ennek nyoma van, akkor már nem vagy anonim”, tette hozzá.

Ehelyett azt javasolja a felhasználóknak, hogy kizárólag a Monero hálózaton belüli tranzakciókat használják, így maradhatnak névtelenek. Bugaevski a gyengeséget a platform előnyeként állította be, mondván, hogy egy olyan adatvédelmi eszköz megépítésén dolgozik, amely lehetővé teszi a blokkláncok között értékátvitelt.

A LocalMonero társalapítója azt is elmondta, hogy nem elképzelhetetlen, hogy az Incognitohoz kapcsolt BTC-címek automatikusan feketelistára kerüljenek. Mint például a Wasabi tárcára utalt kifizetéseket a Binance blokkolja. Ez azt jelentené, hogy az Incognitoból érkező bitcoinok kevesebbet érnének, mint az úgynevezett tiszta bitcoinok. Bugaevski szerint a szolgáltatás nem illegális és a pénztárcák csak olvasható kulcsokkal rendelkeznek, amelyeket el lehet juttatni az adóhatóságokhoz. Az ár érvelését hipotetikus spekulációként utasította el.

Az a fontos, hogy nagyobb szabadságot ad az embereknek és nem ellentétes a törvényekkel,” mondta.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük