Új partnerség a Ripple háza táján: mit szól ehhez az XRP árfolyama?

Nemrég érkezett a hír, miszerint a digitális jegybankpénz (CBDC) bevezetése érdekében a kolumbiai központi bank partnerségre lépett a Ripple blokkláncvállalattal.

Miközben a Ripple továbbra is jogi csatát vív az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete (SEC) ellen, a blokkláncvállalat egy pillanatra sem hagyja, hogy a szabályozási akadályok a hatóköre kiterjesztésének útjába álljanak.

A kolumbiai központi bank célja, hogy az Információs és Kommunikációs Technológiák Minisztériuma (MinTIC) kísérleteivel együtt fellendítse fizetési rendszerét.

„A potenciális hatékonyságot a blokklánc technológiával megvalósított megoldáson keresztül fogjuk értékelni, amely nem mellesleg biztonságos és hatékony módon képes javítani, illetve kiegészíteni a szervezetek folyamatait” – kommentálta a partnerséget Mauricio Lizcano, a MinTIC feje.

James Wallis, a Ripple CBDC-kért felelős alelnöke kifejtette, hogy az együttműködés új kapukat nyit meg a szervezetek működésében és a blokklánc technológia közszférán belüli felhasználásában.

„A partnerség alátámasztja az innováció és a hatékonyság előmozdítása iránti elkötelezettségünket, és végső soron lehetőséget ad a közintézmények számára, hogy teljes mértékben kiaknázzák a biztonságos és átlátható tranzakciókban rejlő előnyöket” – mondta.

A Ripple idén májusban mutatta be XRPL CBDC-megoldását, amely segít a központi bankoknak, a pénzügyi szolgáltatóknak és az államoknak, hogy saját digitális valutákat indítsanak és megoldják a digitális jegybankpénz implementációjának problémáit.

A legújabb fejleményre mindezidáig nem reagált az XRP árfolyama, mely a cikk írása idejekor 0,48 dolláros árfolyamon cserélt gazdát. Mindenesetre meg van rá az esély, hogy a partnerség végül elősegíti a medvepiac enyhülését, aminek beköszöntével az XRP egyetlen nap alatt 3 milliárd dollárt veszített piaci kapitalizációjából. Az Altcoin Sherpa kriptoelemző szerint például a közeljövőben a 0,8 dolláros árfolyamot is elérheti az XRP – feltéve, ha áttöri az 0,53-0,6 dollár közötti kritikus zónát.