Egy újabb pénzügyi válság a kriptopénzek felé fordíthatja az amerikaiakat

A kriptopénzek abból a célból jöttek és jönnek létre, hogy ezekkel el lehessen kerülni a harmadik fél közreműködését, beleértve a hagyományos pénzügyi intézményekét és kivédeni a pénzügyi válságokat. A Weiss Ratings a héten közzétett blogbejegyzésében úgy véli, hogy az amerikaiak a kriptopénzek irányába fognak fordulni egy újabb pénzügyi válság ellen felkészülve.

A Weiss Ratings egy újabb pénzügyi válság kialakulásától tart

A független intézet azután publikálta elemzését, hogy a Federal Reserve úgy döntött, hogy újra előveszik és módosítják az ún. Volcker szabályokat. A szabályok a 2010-es Dodd-Frank pénzügyi reformcsomag részeként jöttek létre, a 2008-as pénzügyi válságra válaszul és erősebb szigorításokat és korlátozásokat vezettek be a bankok számára. A szabályozás megalkotásában 5 pénzügyi felügyeleti szerv vett részt, köztük a Federal Reserve is. A szövetségi szabályozók a hónap végén várhatóan a Volcker szabályok enyhítéséről fognak dönteni, miután a bankok arról panaszkodtak, hogy azok nehézkesek és zavarosak.

A Weiss Ratings szerint az amerikai szabályozó ügynökségek készen állnak arra, hogy lazítsanak a szabályokon, és az ugyanoda vezethet, ami a 2008-as válságot is okozta, vagyis, hogy a bankok az emberek pénzével játszanak kockázatos játékokat és a szabályok enyhítése pont egy olyan időpontban következik be, amikor a kockázatvállalás a csúcsokat döngeti és kulcsfontosságú kockázati eszközök súlyos veszteségeket okozhatnak. Az intézet szerint mindez arra késztetheti az amerikaiakat, hogy belépjenek a kriptopénzek piacára. A blogbejegyzés emlékeztet arra, hogy a bitcoin megalkotása a pénzügyi válságra adott válasz volt és ezért írta Satoshi Nakamoto az első bitcoin blokkba a következő üzenetet: “2009/jan/03, Kancellár a második bankmentő csomag szélén”

dollar
Forrás: DarolTuttle

Mi akadályozza a tömegek átállását?

A Weiss Ratings úgy véli, hogy két oka van annak, hogy a többség még nem váltott a kriptopénzek irányába, ez pedig a volatilitás és az információ hiánya. Az első esetben az árak stabilizálódására van szükség, amely véleményük szerint természetes úton fog bekövetkezni az elfogadottság növekedésével és a likviditás javulásával. A második esetben a probléma az, hogy kevesen értik a kriptopénzek működését és hogy mik az előnyeik a bankokkal szemben, azonban amint megtudják a különbségeket, azonnal rendkívüli érdeklődést mutatnak, különösen az olyan országokban, amelyekben hosszú históriája van a pénzügyi instabilitásnak. Az intézet szerint ezenkívül a kriptopénzek egyre felhasználóbarátabbak lesznek, ennek bizonyítéka a könnyen alkalmazható mobilappok indítása világszerte. A technológia már itt van, csak elővesszük a telefont és beszkenneljük a kódot.

Borítókép forrása: Static-Economist

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük