A világ legnagyobb BTC tranzakcióját bonyolították le egyetlen repülőútért

A Fast Private Jet magánrepülőgép bérléssel foglalkozó társaság néhány nappal ezelőtt bejelentette, hogy egyetlen magánrepülőgépős útért a világ legnagyobb Bitcoin utalását kapták a BitPay kriptovaluta fizetési platformon keresztül.

A társaságnak a közelmúltban egy rejtélyes ügyfél több mint félmillió dollárt fizetett egy interkontinentális útért, amit Bitcoinban utalt át. Az út megtételéhez a világ legnagyobb hatútávolságú magángépét használták. Ez a kriptovaluta utalás az eddigi legnagyobb összegű a világon, amit egyetlen repülőútért fizettek.

A Fast Private Jet vállalat igen innovatív, hiszen felismerve az ügyfelek igényeinek változásait, többféle kriptovalutát is elfogad a magánrepülős utakért cserébe. Jelenleg már Bitcoinnal, Bitcoin Cash-sel, Ethereummal és Ripple-lel is lehet fizetni a szolgáltatásokért.

Egyre gyakrabban fizetnek a magángépet bérlők kriptovalutákkal

2020-ban a Fast Private Jet több mint 2 millió dollárt kapott kriptovalutában. Ez volt a válasz a Covid-19 járvány kitörésére, mivel március óta számos belföldi és nemzetközi járatot töröltek, ami a vállalat szerint a magánjáratok népszerűségének növekedését okozta.

“A jövőt szem előtt tartva a vállalat már régen megértette azt, hogy ezek az innovatív virtuális valuták nemcsak a pénzügyi befektetések eszközei, hanem a fizetési módok alternatíváját jelentik, még nagy összegű tranzakciók esetében is” – magyarázta a légitársaság sajtóközleményében.

Mauro De Rosa, a Fast Private Jet vezérigazgatója elmondta:

Az üzleti repülés a Covid-19 járvány idején egyértelmű társadalmi és üzleti identitásra talált. Bízunk benne, hogy az elkövetkező években a kriptovaluták lesznek a legfontosabb csereeszközök. A technológiai fejlődés korában, ahol az egyre kevesebb rendelkezésre álló időt próbáljuk egyre jobban optimalizálni, az üzleti tevékenységek inkább a virtuális dimenzió felé mozdulnak el, fokozatosan elhagyva a fizikai világot. A kriptovaluták globális piaca megállíthatatlan, amely kihívást jelent a hagyományos tőzsdék számára is. A fő különbség a kettő között az, hogy a kriptopiacot a kormány, egy magánszemély vagy vállalat nem tudja ellenőrizni vagy keretek közé szorítani, ellentétben a tőzsdével.”

“Ezért a kormányok és különösen a bankok hajlamosak szembeszállni a kriptovalutákkal, egyszerűen azért, mert nem tudják ellenőrizni a kriptopénzeket és meghatározni azok sorsát. A gazdaság történetének egyik legnagyobb változása előtt állunk, minden, amit az elmúlt évek során megtanultunk, elvesztette értelmét. Az üzleti tevékenység ugyan nem változik drasztikusan az elkövetkező 10 évben, de a fizetési rendszerek igen. Az innovatív, gyors és hatékony üzleti elosztási modellekhez hozzáférő vállalatok tudnak csak a jövőben érvényesülni. Ezért stratégiai jelentőségű volt számunkra az, hogy nemzetközi szinten elsők legyünk a kriptopénzek fizetési eszközként történő elfogadásában.”

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük