Vitalik Buterin 2013-ban eladta a bitcoinjai felét, hogy ne menjen tönkre

Vitalik Buterin, Ethereum társalapító vagyona ma a becslések szerint több, mint 200 millió dollár felett van. Azonban ez nem volt mindig így: Buterin maga is elismerte, hogy az Ethereum indulásakor a bitcoin vagyonának felét eladta, hogy ne menjen teljesen tönkre, ha a bitcoin bezuhan.

Hitelre Bitcoint? Buterin szerint nagyon nem kéne

Mindez 2013-ban történt, így a kérdés jogos lehet: hogy jött most fel mindez? A téma – mint olyan sok minden a kriptovilágban – egy tweettel kezdődött.

Peter McCormack, aki a What Bitcoin Did című podcast showmanje, meglehetősen megosztó tweetben közölte, hogy 46 ezer dolláros hitelt vett fel azért, hogy annak egészét bitcoinba fektesse be. A csaknem 14 millió forintos hitelt egyébként 7,9%-os THM-mel kapta meg. McCormack számítása szerint, ha 2026 decemberében a bitcoin $22,669 feletti árfolyamot üti meg, akkor lesz nullszaldós az üzlete – felette természetesen már csak nyerni tud.

A reakciók meglehetősen vehemensek voltak, mind pozitív, mind negatív irányban. Volt, aki minden részletet tudni akart, hogy ő maga is követhesse a példát. Sokan – ahogy Buterin is – nem támogatták az ötletet. Vitalik Buterin először csak annyit reagált, hogy „semmiképpen nem javasolná”, hogy másik is ezt tegyék. Egy Twitter felhasználó azonban erre azonnal visszavágott, hogy milliárdosként könnyű ezt mondania.

„Hét évvel ezelőtt, amikor az Ethereumot még éppen csak elkezdtük, alig pár ezer dollár volt a teljes vagyonom. Mégis eladtam akkor a bitcoinjaim felét, hogy ne menjek teljes csődbe, ha a bitcoin értéke mégis lenullázódik,írta erre Vitalik Buterin Twitteren.

Azt már sohasem tudjuk meg, hogy most mekkora vagyona lenne Buterinnek, ha akkor még sem úgy tesz, azonban a történetből ítélve az ETH alapító egyáltalán nem bánta meg döntését. Jelenlegi portfóliója mindenesetre biztosan kárpótolja ezért. Nyilvános ETH címén csaknem 193 millió dollárnyi ETH van jelenleg. Korábbi jelentések szerint Buterin emellett jelentős BTC, BCH, DOGE és ZEC vagyonokkal is rendelkezik. Kiegészítésként több blokklánccal kapcsolatos vállalat részvényesének is nevezte már magát korábban.

McCormack egyébként reagált Vitalik Buterin bejegyzésére, de csak annyit írt, hogy ETH-ba ő se fektetne be, és másnak sem javasolná – sőt, egyáltalán nem is venne ETH-t.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük