Döntött a G20 a kriptopénzek sorsáról

Fellélegezhet a kriptopiac, egyelőre nem lesznek intézkedések a kriptopénzek szabályozását illetően, azonban a G20-ak júliusi határidőt szabtak meg az erre vonatkozó javaslatok kidolgozására. A csúcstalálkozó hétfőn azzal a hírrel indult, mely szerint a Pénzügyi Stabilitási Tanács (FSB) elnöke Mark Carney a G20-nak írt levelében bejelentette, a tanács megvizsgálta, hogy jelenthetnek-e bármilyen veszélyt a kriptopénzek a globális pénzügyi stabilitásra és megállapította, hogy ilyen kockázat nem áll fenn.

Monitorozás és adatgyűjtés a tagok feladata

A világ 20 legfontosabb gazdaságának pénzügyi döntéshozói megállapodtak abban, hogy továbbra is figyelemmel kísérik a kriptopiac alakulását és hogy egy későbbi szakaszban fognak visszatérni a szabályozás kérdésére. Az ülés után az argentínai központi bank elnöke, Federico Sturzenegger elmondta, hogy a tagországok megállapodtak abban, hogy a kriptovalutákat meg kell vizsgálni, azonban nem javasolható a szabályozás mindaddig, amíg nem áll több adat a rendelkezésre.

Mindeközben, a pénzmosás és terrorizmus finanszírozása elleni küzdelem érdekében létrehozott kormányközi testület, a FATF (Financial Action Task Force) szabványai fognak vonatkozni a kriptopénzekre, valamint a nemzetközi szabványügyi testületek (SSB) továbbra is monitorozni fogják a pénzeszközöket és azok kockázatait. Sturzenegger azt is bejelentette, hogy konkrét ajánlatokat várnak a tagországoktól a szabályozást illetően júliusig, ekkor lesz ugyanis a G20-ak következő találkozója.

“Júliusban nagyon konkrét, nagyon specifikus ajánlásokat kell megfogalmaznunk és nem arról, hogy mit is szabályozunk, hanem arról, hogy milyen adatokra van szükségünk”, mondta Sturzenegger.

Forrás: Bitcoin News Australia

A G20 tétlenkedésének egyik oka, hogy a kriptopénzek túl kicsik ahhoz, hogy veszélyeztessék a globális pénzügyi piacokat. A kriptovaluták piaci értékének eddigi csúcsértéke nem éri el a világ gazdaságának 1%-át sem, derült ki Mark Carney az FSB elnökének a G20-nak írott leveléből.

A másik ok pedig, hogy a döntéshozóknak először egy egységes álláspontot kellene kialakítaniuk, mielőtt bármifajta intézkedés életbe lép. Több ország szigorú szabályozást szeretne, míg mások pedig nem támogatják egy új szabályozási rendszer létrehozatalát.

A bitcoin árfolyama meglehetősen jól reagált arra a hírre, hogy egyelőre minden marad a régiben és a globális pénzügyi szuperhatalmaknak még jó időbe fog telni, mire valami épkézláb döntésre jutnak.

Döntött a G20 - meglendült a bitcoin
Forrás: Bloomberg

Borítókép forrása: Deviantart/Magnetic007

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük