2 milliárd hamis profilt törölt a Facebook

A kriptopénz kibocsátásra készülő Facebook egy friss jelentés szerint ugyanannyi hamis profilt törölt platformjáról, mint amennyi aktív felhasználója van.

“Az észlelési technológiánk segít megakadályozni, hogy napi több millió hamis fiókot regisztráljanak és több milliót észlel már a létrehozás percében,” áll a jelentésben.

A 2 milliárd hamis számlában nincsenek benne a blokkolt fiókok, csakis a sikeresen regisztrált számlák azzal a különbséggel, hogy a “legtöbbet már a regisztráció idejekor kiszűrik, még azelőtt, hogy a havi aktív felhasználószámba (MAU) bekerülne.”

Ennek ellenére a Facebook saját korábbi kutatása szerint “az álprofilok mindössze a teljes havi aktív felhasználószám 5%-át tették ki a Facebookon 2019 Q1 és 2018 Q4 között.”

2 milliárd hamis profilt törölt a Facebook 2019 január – március között

Facebook váltig állítja, hogy 99.8%-a a fake profiloknak már azelőtt törlésre kerülnek, hogy a felhasználók jelentenék azokat.

2019 január és március között mintegy 4 millió álprofilt jelentettek a felhasználók, ami meglehetősen nagy szám 3 hónap alatt.

Ha eleged van a reklámokból 💻, használj hirdetésblokkoló Brave böngészőt.

Nyilvánvalóvá válhat, hogy a közösségi óriás macska egér játékot vív a hamis profilok regisztrálóival, akik egyre többet megtudnak a Facebook algoritmusáról minden egyes alkalommal, amikor töröl egy álprofilt.

“Az elmúlt 6 hónapban jelentős növekedést tapasztaltunk a visszaélésszerű, hamis számlák regisztrációjában. A számlák többségét a regisztráció után perceken belül elkapjuk. Az automatizált támadások azonban egyre több olyan fiókot eredményeznek, amik átmentek a szűrőinken.”

A jelentésből kiderül: “ezeket a hamis számlákat spamkampányokban használják és pénzügyi motiváció áll a háttérben.” Az se világos, hogy a Facebook megpróbálja megállapítani, hogy ki áll a tömeges álprofil regisztráció mögött vagy pedig a hatóságokra bízza kiderítését.

Egyenlőre az álprofilok ellenére nem panaszkodhat a Facebook. Az elmúlt évben 22 milliárd dollár profitot könyvelt el adók után, ami kétszer akkora többlet, mint az FBI teljes 2020-as büdzséje.

Szóval bőven futná nyomozókra és etikus hackerekre, akik felgöngyölíthetnék a tömeges álprofil regelő csoportokat, különösen így az EP választások előtt.

Kövess minket Facebookon és Twitteren. Értesülj első kézből a friss kriptós hírekről!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük